شناسایی و رفع خطرات احتمالی و تکمیل خدمات رسانی به پروژه مسکن مهر دماوند

  • کد خبر:55886
  • تاریخ خبر:سه شنبه 5 تير 1397 - 08:53

تکمیل خدمات رسانی، شناسایی و رفع خطرات احتمالی و تحویل پروژه به شهرداری دماوند مورد تصویب جلسه بررسی مشکلات مسکن مهر شهرستان قرار گرفت.

فرماندار شهرستان دماوند در جلسه رسیدگی به مشکلات مسکن مهر شهرستان اظهار داشت: در جلسه ای که در ماه گذشته برقرار شد موضوع تحویل پروژه مسکن مهر به شهرداری دماوند مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد: شهرداری دماوند، این پروژه را در اختیار بگیرد و با استقرار واحد خدمات شهری در این منطقه خدمات رسانی عمومی را انجام دهد که تا کنون این اتفاق رخ نداده است.

مجید صفری تصریح کرد: به منظور تسریع در روند واگذاری پروزه به شهرداری دماوند نمایندگانی از مسکن و شهرسازی، دسترسی دماوند و فرمانداری شهرستان جهت توافق طرفین  مذاکرات مربوطه را انجام دهند و تا هفته آینده که این جلسه مجدد با حضور مدیرکل مسکن و شهرسازی استان تشکیل خواهد شد این پروزه رسماً به شهر دماوند واگذار گردد.

وی افزود: کسانی که در واحدهای مسکن مهر ساکن هستند باید از خدمات عمومی بهره مند باشند، البته اجرای این پروژه و نحوه ساخت آن مشکلات زیادی داشته اما در حال حاضر همه دستگاه ها موظف هستند خدماتی را که مردم به آن نیاز دارند در اختیارشان قرار دهند.

فرماندار شهرستان دماوند با تاکید به اهمیت حفظ ایمنی و رفع خطرات احتمالی در پروژه مسکن مهر خاطر نشان کرد: دستگاه های مربوطه در هر نقطه ای از این پروژه که احساس می کنند خطری جان ساکنان را تهدید می کند، موظف هستند موارد را به فرمانداری جهت اقدامات لازم گزارش نمایند.
صفری ادامه داد: شناسایی نقاط آسیب پذیر و رفع خطرات احتمالی در مسکن مهر دماوند از طرف اتحادیه تعاون ها ظرف مدت 10 روز انجام گیرد تا ساکنان حداقل از بابت خطرات موجود در امان باشند.

وی همچنین از اتحادیه تعاونی مسکن مهر خواست تمامی نیازهای زیرساختی مربوط به آب، برق، گاز و مخابرات را به دستگاه های مربوطه جهت تکمیل این خدمات در پروژه اعلام نمایند و ظرف مدت سه هفته شرکت های خدمات رسان به تکمیل این نیازها، اقدامات لازم را انجام دهند.
همچنین در این جلسه مقرر شد شهرداری دماوند پایان کار واحدهای مسکونی را مطابق مقررات و روال عادی به سرعت در دستور کار قرار دهد و اگر تخلف ساختمانی شامل اضافه بنا و یا سطح اشتغال در مورد واحدها وجود دارد، جهت صدور پایان کار به کمیسیون ماده 100 ارجاع نماید.