پیام استاندار تهران به مناسبت روز شوراها

  • کد خبر:328548
  • تاریخ خبر:جمعه 9 ارديبهشت 1401 - 08:46

منصوری: شوراهای اسلامی تمرین مردم سالاری دینی و بستر همراهی های اجتماعی و رفع دغدغه های مردم است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ محسن منصوری در پیامی 9 اردیبهشت ماه روز شوراها را تبریک گفت؛ متن پیام به این شرح است:

 

وامرهم شورا بینهم

 

یكی از مسایل مهم و ارزشمند در گستره زندگی اجتماعی، تعامل، همفكری و مشورت است و دین مبین اسلام به عنوان مكتبی جامع و همه‌ جانبه‌نگر به تمام ابعاد وجودی و نیازهای انسان توجه كرده است. 

اسلام به لحاظ جامعیت، بالندگی، سعادت‌ بخشی و پویایی كه در قوانین و آموزه‌های خود دارد، به همفكری و مشورت توجه ویژه‌ای كرده و اهمیت، جایگاه و فواید آن را گوشزد كرده است.

 

واگذاری مسئولیت‌ها به مردم و مشاركت آنها در اداره امور كشور یكی از مهم‌ترین بركات بزرگ انقلاب اسلامی است و نهم اردیبهشت ماه، سالروز تاسیس شوراهای اسلامی را بایست نقطه عطفی در تاریخ مشاركت و تعیین سرنوشت مردم در امور شهری و روستایی كشور قلمداد كرد.

 

شوراهای اسلامی شهر و روستا، منشا بسیاری از اقدامات تاثیرگذار بوده و زمینه عمران و آبادانی شهرها و روستاها را سرعت بخشیده، از اینرو بستر همراهی های اجتماعی و رفع دغدغه های مردم را فراهم کرده اند. 

 

اینجانب سالروز تأسیس شورای اسلامی را به همه اعضای شوراهای اسلامی روستا، بخش، شهر و شهرستان و اعضای شورا که در شورای عالی استان حضور دارند تبریک عرض نموده و امید دارم در سایه همراهی مردم، مدیریت شوراهای اسلامی شهر و روستا، اقدامات همدلانه شهرداری ها و دهیاری ها و همراهی دستگاه های اجرایی بتوانیم در تحقق شعار سال که با تدبیر مقام معظم رهبری به عنوان " تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین" نامیده شده، گام های اجرایی برداریم.