تاریخ : چهارشنبه 28 تير 1396
کد 45553

امامی امین:17 هزارکارخانه دراستان تهران ظرفیت حضوردر بازارهای بین المللی رادارند

معاون امور اقتصادی استانداری تهران گفت: 17 هزار کارخانه بزرگ در استان تهران فعال است که می توانند در بازارهای بین المللی نقش و ظرفیت داشته باشند.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران،جلسه کارگروه اقتصادی استان تهران به ریاست محمد امامی امین معاون امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری با موضوع توسعه صادرات غیرنفتی برگزار شد.

در این جلسه گزارشی از تجارت خارجی کشور و استان تهران در سال 95 ارایه شد.

امامی امین با بیان اینکه صادرات  غیرنفتی استان در حال حاضر نسبت به سال گذشته در این زمان نیاز به تلاش و توجه بیشتری دارد گفت: باید تلاش کرد با هماهنگی ها و توسعه صادرات محصولات، این وقفه را جبران کرد.

وی افزود: پیامد توسعه صادرات ایجاد اشتغال است و استان تهران ظرفیت بالقوه زیادی دارد و امکان حضور در بازارهای بین المللی بالا است .

معاون امور اقتصادی استانداری با اشاره به اینکه مجموع معاملات تجاری کشورهای اطراف ایران 3 هزار میلیارد دلار است گفت: سهم ایران از این میزان 40 میلیارد دلار است که باید به رقمی بیش از این دست یابیم.

در ادامه موضوع برگزاری نمایشگاه های صادراتی مطرح شد که براساس گزارش ارایه شده قرار است 16 نمایشگاه تجاری و اقتصادی در کشورهایی همچون سوریه و دبی با حضور تجار ایرانی و بازرگانان سایر کشورها در زمینه های مختلف برگزار شود.

امامی امین بر پیگیری مستمر اتاق بازرگانی استان به منظور حضور تاجران و سرمایه گذاران ایرانی در این نمایشگاه ها تاکید کرد و گفت: 17 هزار کارخانه بزرگ در استان تهران فعال است که می توانند در بازارهای بین المللی نقش و ظرفیت داشته باشند.

در ادامه به برگزاری نمایشگاه اکسپو در آبان ماه امسال اشاره شد که قرار است برای دومین بار توانمندی های صادراتی ایران عرضه و نمایش گذاشته شود.

براساس گزارش ارایه شده در نشست؛ در سال 92 نخستین نمایشگاه اکسپو برگزار شد که 467 صادرکننده برتر ایرانی در این نمایشگاه حضور داشتند و از 39 کشور دنیا 411 صادرکننده در این نمایشگاه حاضر شدند که در نتیجه آن 70 قرارداد و تفاهم نامه تجاری منعقد شد .

در این گزارش آمد؛ پبش بینی می شود تا یکهزار بازرگان از 50 کشور دنیا برای حضور در نمایشگاه " اکسپو" امسال در تهران حضور یابند.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 28 تير 1396
  • ساعت 14
  • توسط خانم مرضیه محمدی
  • تعداد بازدید 165