مهارت يابي 200 روانشناس در باشگاه هاي ازدواج

معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان تهران از آماده سازي علمي 200 روانشناس برجسته استان تهران در موضوع روانشناسي ازدواج در قالب باشگاه هاي ازدواج خبرداد.

  • کد خبر: 5624
  • تاریخ خبر: شنبه 12 مهر 1393 - 13:21
اختصاصي/ پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران/مرضيه محمدي، در چند سال اخیر مسئولان اجتماعی دست به کار شده‌اند و برای حل مشکلات ازدواج زوج‌های جوان، قبل، حین و پس از ازدواج راهکارهایی ارائه داده‌اند. یکی از این راهکارها که یک سال است از اجرای پایلوت آن در تهران می‌گذرد راه‌اندازی باشگاه‌های مدرسین ازدواج است که به همت سازمان بهزیستی با کمک پنج هزار مربی با تجربه در کشور در حوزه آموزش‌های قبل از ازدواج و مهارتهای زندگی به جوانان در آستانه ازدواج و همچنین متقاضیان فعالیت می‌کند.به گفته معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان تهران در حال حاضر 200 روانشناس برجسته علمي و طراز اول استان آماده ارايه خدمات مشاوره قبل،حين و بعد از ازدواج در قالب باشگاه هاي ازدواج به زوج هاي جوان هستند. 
  
متخصصان ارشد و دکترا در باشگاه‌های ازدواج

فاطمه عباسی، معاون پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی بهزیستی استان تهران در مورد جزئیات اجرای این طرح می‌گوید:‌در راستای ارتقای سلامت روانی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، باشگاه ازدواج در تهران همچون سایر استان‌ها شروع به فعالیت کرده است.
وی می‌افزاید:‌ براساس اهداف پیش‌بینی شده در باشگاه ازدواج، روانشناسان، متخصصان و افراد آموزش دیده در حوزه ازدواج و خانواده جذب شده‌اند و در طول ماه در کلاس‌های آموزشی حرفه‌ای در زمینه مشاوره حاضر می‌شوند تا اطلاعات به‌روز و قابل دسترسی بیشتری در اختیار داشته باشند.
معاون پیشگیری از آسیب‌های بهزیستی تهران با اشاره به اینکه متخصصان باشگاه تحصیلکرده‌های کارشناسی‌ارشد و دکترا در حوزه روانشناسی هستند، ادامه می‌دهد:‌ بحران‌هایی که در دوران زندگی مشترک برای زوجین ایجاد می‌شود باعث شده که باشگاه‌های ازدواج در سراسر کشور و استان‌های مختلف تشکیل شوند.در این مراکز مربیان پس از گذراندن دوره‌های آموزشی خدمات مشاوره ارائه می‌دهند.  

عباسی می‌افزاید:‌ یکی از ایراد‌های اساسی به حوزه مشاوره این است که تا پیش از این ابعاد جسمانی در مشاوره‌های ازدواج محور قرار داشت و توجه به سلامت روانی در حاشیه بود، با راه‌اندازی باشگاه‌های ازدواج بخش اعظمی از کمبودهای علمی این حوزه مرتفع شده و توجه به سلامت روانی زوج‌ها در اولویت قرار می‌گیرد.

به گفته این مسئول در سازمان بهزیستی زوج‌های جوان و همچنین افراد در معرض آسیب یا آسیب‌دیده می‌توانند برای دریافت مشاوره به باشگاه ازدواج مراجعه کنند، هر یک از این مربیان سال‌ها سابقه تدریس و مشاوره دارند و به‌طور حتم می‌توانند اطلاعات خوبی در اختیار زوج‌های جوان قرار دهند.
  

دسته بندی ها