درخواست فرماندار شمیرانات برای امتداد خط 3 مترو به سمت تجریش

فرماندار شهرستان شمیرانات با اشاره به معضل ترافیکی شدید در سطح این شهرستان بر لزوم امتداد خط 3 مترو به سمت نیاوران و تجریش و اتصال آن به غرب و مرکز شهر تهران تاکید کرد.

  • کد خبر: 44444
  • تاریخ خبر: دوشنبه 12 تير 1396 - 15:09
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان شمیرانات عزت الله خانمحمدی فرماندار شهرستان شمیرانات گفت: در حال حاضر شهرستان شمیرانات با معضل ترافیکی شدیدی مواجه شده است؛ به لحاظ ساختار کالبدی در حوزه شهری شمیران و گردشگری بودن شمیران و بخش‌های لواسان و رودبار قصران و عدم پاسخگویی محورهای مواصلاتی درون شهری شمیران و بین راهی بخش رودبار قصران شاهد ترافیک های پرحجم به ویژه در ایام تعطیلات هستیم. به طوریکه بر اساس آمار متقن کسب شده با پایش‌های تصویری شهرداری‌های اوشان، فشم و میگون و لواسان بالغ بر 300 هزار نفر روزانه در ایام تعطیلات وارد این شهرها می شوند.

خانمحمدی گفت:در خصوص اصلاح راه اصلی بخش رودبار قصران ضرورت دارد وزارت راه و شهرسازی در قالب تامین اعتبارات ملی برای توسعه و تعریض محور زردبند تا کلوگان رودبار قصران بر اساس مصوبه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اقدامات فوری به عمل آورد.

وی افزود: این در شرایطی است که در حوزه شهری شمیران نیز حدود 200 هزار نفر جمعیت از منظر گردشگری تردد دارند و با توجه به ظرفیت موجود در حوزه گردشگری همانند وجود بیش از 400 اثر تاریخی، فرهنگی، مذهبی و همچنین مواهب طبیعی این شهرستان می‌تواند بازدیدهای شهروندان از این حوزه را بیش از پیش افزایش دهد.

وی با اشاره به جمعیت بیش از 560 هزار نفری ثابت این شهرستان و افزون بر 300 هزار نفری گردشگر تاکید کرد: در شرایط موجود وضعیت ترافیک این شهرستان بغرنج و دردآور است. بی تردید راهکار اساسی مورد نظر ما و مطالبه مردم، انتقال خط 3 مترو از شهرک قائم به مقابل کاخ نیاوران و امتداد به سمت تجریش و چهارراه پارک وی و اتصال به مرکز و غرب شهر تهران است.
فرماندار شهرستان شمیرانات اتصال خط 3 مترو از سمت تجریش به غرب و مرکز تهران را راهکاری اجتناب ناپذیر برای حل معضل ترافیک شهرستان شمیرانات خواند و افزود: از اعضای محترم شورای شهر تهران، ری و شمیران در پنجمین دوره درخواست می‌کنیم و انتظار داریم که در ادامه پروژه‌های قابل تبدیل توسعه مترو برای حل معضل ترافیکی شهرستان شمیرانات توسعه خط 3 مترو به سمت تجریش و اتصال به مرکز و غرب تهران را در دستور کار قرار دهند.

 

دسته بندی ها