برنامه ریزی فرهنگی باید زیربنایی و ناشی از درک شرایط جامعه باشد

جسله ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان پردیس به منظور هماهنگی و برنامه ریزی اجرای دستورالعمل های هفته عفاف و حجاب و تبیین منشور حقوق شهروندی در محل فرمانداری برگزار شد.

  • کد خبر: 44443
  • تاریخ خبر: دوشنبه 12 تير 1396 - 13:17

این جلسه به ریاست مرتضی حیدری فرماندار شهرستان و با حضور روسا و نمایندگانی از ادارات و دستگاه های شهرستانی برگزار و فرماندار پردیس 2 موضوع حقوق شهروندی و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب را در هم تنیده و کاملا مرتبط دانست و گفت: تعالیم دینی شاخص اصلی در جمهوری اسلامی است و نظام با تکیه بر سیره نبوی و معارف دینی به پیش می رود.

وی تثبیت روابط فرد و جامعه و تحکیم حقوق افراد را از اهداف این جلسات و مجموعه دولت دانست و گفت: همه رفتارها و کردار ما با معیار دین سنجیده می شود و حجاب و عفاف از عوامل تثبیت کننده رفتار فرد است زیرا معنی تک بعدی نداشته و هدف از عفاف و حجاب حفظ کرامت انسانی و حرمت افراد است.

حیدری نتیجه برگزاری جلسات ستاد صیانت شهرستان را در راستای پیاده سازی منشور حقوق شهروندی باعث ایجاد امنیت، آرامش و حفظ کرامت افراد در جامعه دانست و گفت: باید با پرهیز از افراط و تفریط و برنامه ریزی اصولی و زیربنایی که ناشی از درک درست شرایط جامعه است ناهنجاری ها را کم کرده و جامعه را به سمت انسانی و اسلامی تر شدن هدایت کرد.

فرماندار ادامه داد: مدیران و کارکنان ادارات به عنوان رکن های اصلی دستگاه های اجرایی و متولیان تکریم حقوق شهروندی باید در ابتدا با تمام شرایط و جوانب آشنا شده و سپس دستورالعمل های حفظ کرامت انسانی را پیاده سازی کنند از این رو مطالعه مفاد منشور حقوق شهروندی برای همه کارکنان لازم است.

صادق بنیادی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار نیز در ادامه گزارش اقدامات و بازدیدهای سال گذشته را در 2 حوزه عفاف و حجاب و حقوق شهروندی بیان کرد و ضمن تاکید بر اجرای دستورالعمل های ستاد صیانت در ادارات دولتی و بخش خصوصی که خدماتی به مردم ارائه می دهند گفت: اداره بازرسی فرمانداری، دبیر کارگروه حقوق شهروندی شهرستان است و نظارت بر حسن اجرای این دستورالعمل ها همچون سال گذشته توسط این اداره انجام می شود.

در ادامه حاضرین به بیان نظرات خود پرداختند و مقرر شد گردهمایی بزرگ خانوادگی صیانت از حریم خانواده با همکاری شهرداری های پردیس و بومهن و با محوریت ناحیه مقاومت بسیج در بوستان خلیج فارس شهر پردیس برگزار شود.

تهیه بسته های فرهنگی برای این مراسم، فضاسازی و تبلیغات مربوط به طرح تکریم ارباب رجوع، اجرای دستورالعمل های درون سازمانی عفاف و حجاب و صیانت از حقوق شهروندی و ارائه گزارش اقدامات به فرمانداری از جمله مصوبات این جلسه بود.