امنیت بازار بزرگ تهران، زیر ذره بین فرمانداری تهران

معاون سیاسی، انتظامی فرمانداری تهران، در نشستی با حضور مدیران، مسوولان و نمایندگان دستگاه های اجرایی و اداری، از تمامی عوامل دست اندرکار و مسوول در سطح منطقه بازار بزرگ تهران، خواست تا به منظور تامین امنیت فراگیر این منطقه، خدمات رسانی را به صورت هماهنگ، به روز کنند.

  • کد خبر: 36100
  • تاریخ خبر: يکشنبه 9 آبان 1395 - 14:24
به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران،"علی اصغر ناصربخت"، با اشاره به "طرح جامع امنیتی بازار " که زیر نظر شورای تامین و معاونت امنیتی، انتظامی استان تهران، در حال اجرا است، گفت: این طرح که در سه سطح کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت دیده شده از سطح کوتاه مدت، عبور کرده و بخش هایی نیز از برنامه های میان مدت، به اجرا درآمده است.

وی با گلایه از عملکرد ضعیف برخی دستگاه های مرتبط با امنیت بازار تهران و با  یادآوری حساسیت منطقه بازار، تصریح کرد: هر اتفاقی که امنیت روانی شهروندان تهرانی را دچار خدشه کند، با واکنش جدی فرمانداری تهران، مواجه خواهد شد.

معاون سیاسی، انتظامی فرمانداری تهران، با بیان این مطلب که تامین امنیت مردم مهم ترین دغدغه ماست افزود: حوادث کوچک و بزرگی که در محدوده بازار رخ می دهد از ضریب تاثیرات امنیت روانی بیشتری برخوردار است ، لذا این مساله توجه بیش از پیش مسوولان ذی ربط را می طلبد.
در ادامه این جلسه، مدیران، مسوولان و نمایندگان ادارات ، دستگاه های اجرایی و خدماتی از جمله ، میراث فرهنگی و گردشگری، سازمان اوقاف، شرکت های گاز، برق ، آب و فاضلاب، آتش نشانی، اورژانس، اصناف و نیروی انتظامی هر کدام به نوبه ضمن تشریح مسائل و مشکلات موجود و فعالیت ها و اقدام های صورت گرفته ، راهکارهای خود را نیز در تامین امنیت و ایمنی هر چه بیشتر بازار بزرگ تهران،  ارایه کردند.

در این جلسه بحث تراکم فروشی در منطقه بازار به شکل های مختلف و بدون هماهنگی با ادارات و سازمان های ذی ربط ، توسط شهرداری منطقه 12، بویژه از سوی نماینده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، مورد انتقاد جدی قرار گرفت .

تراکم جمعیتی ، بافت فرسوده ، تغییر کاربری مسکونی به انباری، دسترسی های محدود به علت تنگی معابر در زمان وقوع حوادث، بی توجهی در نگهداری معماری  قدیمی، نیاز به مدیریت یک پارچه و هماهنگ ، افزایش سطح آب های زیر زمینی، ایجاد نا امنی در انشعابات گاز و برق با تغییر کاربری ها ، کمبود ایستگاه های آتش نشانی و ترافیک پر حجم منطقه، از مسائل مطرح شده در این جلسه بود.

در پایان این جلسه که یک ساعت و نیم به طول انجامید ، معاون سیاسی، انتظامی فرمانداری تهران، در خصوص مسائل و مشکلات عنوان شده ، راهکارهای لازم را ارایه کرد. /تمام.
      
 

دسته بندی ها