15 میلیارد ریال وام کم بهره به عشایراستان تهران واگذار می شود

مدیرامورعشایراستان تهران از اختصاص 15میلیارد ریال وام کم بهره از طریق صندوق اعتبارات ملی خبرداد و گفت: باميدواريم با اعطاي این وام کم بهره بتوانیم به اقتصاد جامعه عشایر رونق ببخشیم.

  • کد خبر: 35582
  • تاریخ خبر: دوشنبه 26 مهر 1395 - 09:28
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، سیروس نصیری در این باره افزود: هم اکنون 50درصد از این وام جذب شده و مابقی پس از کوچ قشلاقی عشایر تهران اختصاص خواهد یافت.

وی با بیان اینکه تولیدات عشایر استان تهران در سال گذشته 65هزار تن بود افزود : 11هزار تن در تولید گوشت قرمز، 14هزار و 800تن تولید شیر، سه هزار و 650تن لبنیات، 550تن پشم، 130تن محصولات باغی و 35 هزار تن محصولات زارعی بود که امیدواریم در امسال رشد قابل قبولی را داشته باشیم.

مدیر امور عشایر استان تهران از آغاز کوچ پائیزه عشایر به مناطق قشلاقی خبرداد و گفت: این کوچ از 20شهریور ماه آغاز و به مدت دو ماه ادامه خواهد یافت.
 
نصیری تصریح کرد: در این کوچ عشایر به همراه دام های خود به مناطق جنوبی استان تهران از جمله شهرستانهای ورامین، پاکدشت، پیشوا و ری می روند.
 
نصیری اظهار کرد: در فرآیند کوچ افزون بر 400هزار راس دام سبک از یک هزار و 800خانوار تهرانی و 600 خانوار عشایر میهمان وجود دارند
 
به گفته وی عشایر استان تهران افزون بر 700هزار دام سبک را در سطح استان تهران در اختیار دارند.
 
مدیر امور عشایر استان تهران با اشاره به اینکه در کوچ قشلاقی همکاری و مساعد های لازم صورت گرفته است افزود: در این کوچ همکاری و مساعدت لازم با دستگاههای ذی ربط در مسائل مختلف انجام شده است..
در حال حاضر جامعه عشایر استان تهران سه هزار خانوار است

دسته بندی ها