تاکید معاون استاندار تهران بر تعامل و همراهی بیشتر دستگاه های اجرایی با کارآفرینان/ کارآفرینان بر ظرفیت های استان تمرکز کنند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بر لزوم تعامل و همراهی بیشتر دستگاه های اجرایی با کارآفرینان تاکید کرد.

  • کد خبر: 332083
  • تاریخ خبر: سه شنبه 7 تير 1401 - 21:16

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ حشمت اله عسگری در جلسه با هیات امنای کانون کارآفرینی استان تهران با اشاره به نامگذاری سال جاری تحت عنوان تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین توسط مقام معظم رهبری اظهار داشت: کارآفرینان با شناخت ظرفیت های استان در بخش های مختلف اقتصادی نقش مهمی در تحقق این مهم را عهده دار هستند که با تعامل و همراهی بیش از بیش دستگاه های اجرایی در تسهیل و رفع موانع تولید می‌توانند قابلیت های خود را بیشتر نمایان سازند. 

وی با اشاره به ویژگی های مهم اقتصادی استان افزود: ارتقاء ظرفیت های اشتغال و تولید مبتنی بر تولیدات دانش بنیان و رعایت ملاحظات زیست محیطی از جمله اولویت ها و اهداف‌ مهم ترسیم شده اقتصادی استان است که با کمک جامعه علمی و کارآفرینان و همراهی دستگاههای اجرایی ذیربط محقق خواهد شد. 

معاون استاندار تهران بیان کرد: با توجه به گستردگی جامعه کارآفرینی کشور در بخش های مختلف و وجود بالغ بر 70 کانون کارآفرینی در استان تهران ضرورت تعامل و هم افزایی متقابل بین دستگاه های اجرایی و کارآفرینان در حل مسائل و مشکلات حوزه اقتصادی ضرورتی انکار ناپذیر بوده و کارآفرینان به عنوان مشاوران دستگاه های اجرایی در تدوین نقشه راه و استفاده از پتانسیل های استان ایفای نقش نمایند. 

عسگری با بیان اینکه مدیریت استان به دنبال حل مسایل و مشکلات و بهبود فضای کسب و کار و تقویت کانونهای کارآفرینی و کارآفرینان است، گفت: قطعا بهبود فضای کسب و کار مستلزم شناخت صحیح توانمندی های استان در بخش های مختلف اقتصادی است و این ظرفیت در بین مدیران دستگاه های اجرایی استان وجود دارد تا بتوانند از وجود ایده ها و نظرات جامعه کارآفرینی به نحو احسن استفاده نمایند. 

معاون استاندار تهران به کارکردها و مسئولیت های اجتماعی جامعه کارآفرینان و تولیدکنندگان استان پرداخت و تصریح کرد: دغدغه مندی در قبال مسائل و مشکلات و پیشگیری از ناهنجاری های منبعث از نارسایی های اقتصادی در جامعه از جمله رسالت های مهم مورد تاکید است که انتظار می رود بیش از پیش نسبت به حل این مسائل حساسیت لازم وجود داشته باشد و قطعا با ورود کارآفرینان بخش اعظمی از این مشکلات مرتفع خواهد شد. 

وی افزود: درسایه خرد جمعی مشکلات حل خواهند شد و باید در مسیری حرکت کنیم و تصمیماتی اتخاذ شود که منافع آن برای بخش های زیادی از جامعه حاصل شود و قطعا کارآفرینان در این راه می‌توانند پیشقراول باشند. 

عسگری خاطرنشان کرد: بالغ بر 4500 میلیارد تومان  منابع مالی و تسهیلاتی در استان از محل تبصره 18 و 16 و همچنین منابع تسهیلاتی روستایی و مشاغل خانگی وجود دارد که از لحاظ تامین منابع برای تحقق ایده های کارآفرینی، اشتغال و تولید قابل دسترس می باشند. 

گفتنی است دعوت از کارآفرینان در ستادهای اقتصادی و کارگروه‌ها و جلسات تصمیم ساز استان و همچنین استفاده مدیران دستگاه های اجرایی از مشاوره کارآفرینان مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد اقدامات لازم در این خصوص به عمل آید. 

انتهای پیام/

برچسب‌ها