معاون استاندار تهران:ضرورت سرمایه گذاری فراسرزمینی در بخش کشاورزی/ ساماندهی 38 لکه صنعتی استان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: با توجه به محدودیت آب و زمین در سطح استان نگاه ویژه به کشاورزی نوین و سرمایه گذاری فراسرزمینی در بخش کشاورزی اجتناب ناپذیر خواهد بود.

  • کد خبر: 332081
  • تاریخ خبر: سه شنبه 7 تير 1401 - 21:09

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ حشمت اله عسگری در جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در محل اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی استان تهران برگزار شد، ضمن تبریک روز صنعت به همه صنعتگران و فعالان تولید استان اظهار داشت: با اصلاح ضوابط استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران بخش بزرگی از دغدغه تولیدکنندگان که سال های متمادی انتظار حل آن را داشتند مرتفع گردید و با توجه به اصلاح این ضوابط و با رعایت شرایط زیست محیطی تکلیف حدود 4500 واحد تولیدی خارج از شهرک های صنعتی و همچنین 38 لکه صنعتی مشخص و ساماندهی این لکه های صنعتی در دستور کار قرار خواهد گرفت. 

وی در ادامه بر ضرورت نیل به تعادل نسبی در بخش تولیدات کشاورزی به ویژه نهاده ها تاکید کرد و افزود: با توجه به محدودیت آب و زمین در سطح استان نگاه ویژه به کشاورزی نوین و سرمایه گذاری فراسرزمینی در بخش کشاورزی اجتناب ناپذیر خواهد بود. 

معاون استاندار تهران تحقق این موضوع را در شناساندن بیشتر ظرفیت های  بخش کشاورزی و بررسی قابلیت های فنی و اقتصادی استان در این بخش دانست و گفت: از ظرفیت اتاق های بازرگانی مشترک با سایر کشورهای مستعد و سایر ظرفیت های دیپلماسی باید به نحو مطلوب استفاده شود.

عسگری در بخش دیگری از جلسه ماهیت اصلی جهاد کشاورزی را تمرکز بر تولید و ترویج کشاورزی دانست و عنوان کرد: انتظار می رود با اصلاح ساختار اداری بخشی از وظایف در اختیار این وزارتخانه ازجمله تنظیم بازار و موضوع زمین به نهاد های جدید واگذار شده تا نگاه دست  اندرکاران این بخش بیشتر معطوف تولید شود. 

انتهای پیام/

برچسب‌ها