شهردار باقرشهر؛ شهر خوب را شهروند آگاه به حقوق خود، می سازد

شهرداری باقرشهر با نمایه ای کامل از حقوق شهروندمداری در نمایشگاه استانی منظر شهری شرکت می کند

  • کد خبر: 331855
  • تاریخ خبر: يکشنبه 5 تير 1401 - 21:15

به گزارش روابط عمومی شهرداری باقرشهر، پنجمین کمیته ساماندهی سیما و منظر شهری شهرداری باقرشهر با حضور شهردار و کارشناسان این شهرداری در سالن شهید سلیمانی برگزار شد.

شهردار باقرشهر در این جلسه با تقدیر از اقدامات کارشناسی شده معاونت فنی شهرسازی در ساماندهی سیما و منظر شهری باقرشهر، کالبد فیزیکی شهر را با توجه به قومیت های مختلفی که در آن زندگی می کنند و مواردی همچون همجواری با گورستان عمومی تهران که ناخودآگاه القای فضای محیطی اندوه میکند، همجواری با کوره های آجرپزی، استخوان سوزی، مرکز بازیافت زباله و غیره را در ساماندهی سیما و منظر شهری دارای اهمیت دانست.

وی افزود: فضای عمومی زندگی شهروندان،  در ارتقا سطوح آرامش و نشاط اجتماعی و همچنین رشد هویت محلی ایشان، تاثیر بسزایی دارد .
 
محسن قضاتلو با اشاره به برگزاری نمایشگاه سیما و منظر شهری در استانداری تهران از کارشناسان شهرداری خواست با برنامه سازی و تولید محتوای مناسب که نمایه ای شایسته از فرهنگ غنی مردم باقرشهر باشد در این نمایشگاه شرکت کنند . 

شهردار باقرشهر این قبیل برنامه ها را فرصت مناسبی برای معرفی باقرشهر در سطح کلان تر از منطقه و شهرستان دانست .

رضا بهادر، معاون فنی شهرسازی و معماری شهرداری باقرشهر بعنوان دبیر این کمیته با اشاره به اقدامات انجام شده در کمیته ساماندهی سیما و منظر شهری، برگزاری نمایشگاه را برای ارائه دستاوردها و ایده های شهرداری ها، فرصتی مناسب برای تبادل افکار و اقدامات های آنها دانست و گفت: این فرصتها برای معرفی شهرها مغتنم است و همچنین این امکان را به شهرداری ها میدهد که از خلاقیتها و ایده های هم استفاده کنند .

وی افزود: معاونت های مختلف شهرداری اقدامات قابل توجه و شایسته ای را ساماندهی سیما و منظر شهری انجام داده است که ساماندهی نماهای ابنیه َشهر، عیب یابی و رفع مشکلات در محیط های عمومی و مبلمان شهری، بهسازی عرصه های تفریحی و گردشگری فضای سبز، احیای امکانات و خدمات مسیرهای دوچرخه سواری و جاده های تندرستی شهر و مواردی دیگر از جمله آنهاست . 

در این جلسه اعضای کمیته بعنوان کارگروه اجرایی اقدامات لازم برای نمایشگاه سیما و منظر شهری استانداری تهران، مسئول پیگیری امور و ارائه گزارش به دبیرخانه کمیته ساماندهی سیما و منظر شهری شدند.