فرماندار قدس؛
اولویت مسئولین دستگاه‌های اجرائی رفع مشکل آب شرب شهرستان است

نشست بررسی رفع مشکلات پروژه انتقال آب اضطراری به شهرستان به ریاست وحید گلی‌کانی فرماندار قدس و با حضور دکتر حق‌وردی نماینده مردم قدس، شهریار و ملارد در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولین در سالن جلسات این فرمانداری برگزار شد.

  • کد خبر: 331838
  • تاریخ خبر: يکشنبه 5 تير 1401 - 21:19

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، وحید گلی‌کانی در نشست بررسی رفع مشکلات پروژه انتقال آب اضطراری به شهرستان با اشاره به کمبود آب در این شهرستان بیان کرد: متاسفانه در شهرستان قدس با کمبود آب مواجه هستیم بدین منظور خط انتقال آب پاک برای اولین بار در تاریخ شهرستان قدس که 250 لیتر در ثانیه است، در حال ریل‌گذاری می باشد.

وی افزود: در مسیر ریل گذاری مسیر خط انتقال آب پاک متاسفانه با یکسری مشکلات مواجه بودیم که با همفکری دستگاه‌های اجرائی نسبت به برون رفت آن هم‌اندیشی‌های لازم انجام شد و اولویت مسئولین رفع مشکل آب شرب شهرستان است، همچنین از همکاران راه‌آهن درخواست می‌شود نسبت به عبور لوله انتقال از زیرگذر ریل راه آهن تولیدگران شهرقدس با همکاری های لازم این مشکل مرتفع و در موعود مقرر آب به شهرستان جهت مصرف منتقل گردد.

فرماندار شهرستان قدس با بیان اینکه تجهیزات مورد استفاده در این پروژه مطابق با استانداردهای لازم است، ادامه داد: در پروژه خط انتقال آب پاک به شهرستان از تجهیزات مطلوب و مطابق با استانداردهای لازم مانند لوله های ضدزلزله و دیگر موارد استفاده شده که منجر به افزایش ایمنی در این حوزه شده است.


مقام عالی دولت در شهرستان قدس گفت: از سال 89 تصفیه خانه شهرستان راه‌اندازی شد ولی استفاده مطلوبی از پساب صورت نگرفته بود که در حال حاضر به دنبال استفاده از این حق آبه پساب و بازگرداندن چاه آب شرب شهرستان در مسیر رفع این معضل هستیم.

گلی‌کانی در رابطه با  اهمیت بهداشت شهروندان اظهار داشت: بهداشت شهروندان از موارد حائز اهمیت است بدین منظور باید در این راستا به خصوص ارزیابی های بهداشتی پساب تصفیه خانه فاضلاب صورت گیرد.

برچسب‌ها