مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران خبر داد؛ هشدار وقوع باد شدید و خیزش موقت گرد و خاک در پایتخت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از صدور هشدار زرد خبر داد و گفت: طبق گزارش هواشناسی از امروز عصر تا روز جمعه سوم تیرماه وزش باد شدید و گرد و خاک در پایتخت پیش بینی شده است.

  • کد خبر: 331775
  • تاریخ خبر: جمعه 3 تير 1401 - 00:27

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حامد یزدی مهر با اشاره به صدور هشدار زرد هواشناسی در استان تهران اظهار داشت: طبق گزارش هواشناسی از عصر امروز یکم تیرماه تا روز جمعه سوم تیرماه وزش باد شدید و گرد و خاک در پایتخت پیش بینی شده است. 

وی با اشاره به این هشدار زرد به ویژه در نیمه جنوبی و غربی استان تهران افزود: به شهروندان توصیه می‌شود از استحکام سازه‌های موقت اطمینان کامل حاصل کنند. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران نسبت به عدم پارک خودرو در کنار سازه‌های موقت و ساختمان‌های نیمه تمام نیز هشدار داد و عنوان کرد: عدم تردد کودکان، سالمندان و بیماران تنفسی در فضای باز به دلیل کاهش کیفیت هوا نیز توصیه می‌شود. 

یزدی مهر با بیان اینکه در زمان صدور هشدار زرد باید نسبت به شکستن درختان فرسوده حساسیت بیشتری داشته باشیم، گفت: همه کارفرمایان و مالکان ساختمان‌های نیمه‌کاره توصیه می‌شود در مورد جلوگیری از سقوط اشیا توجه لازم را داشته باشند و همچنین نسبت به احتمال آسیب به سازه‌های موقت تمهیدات لازم را انجام دهند تا شاهد حادثه ناگواری در این زمینه نباشیم. 

انتهای پیام/

دسته بندی ها