جلسه مجمع خیرین اشتغال در پاکدشت برگزار شد

فرماندار پاکدشت گفت: یکی از حوزه‌هایی که می‌توان در آن زمینه اشتغال را فراهم کرد، توجه به اشتغال خانگی است که امید است با تلاش تمامی مسئولان، زمینه این امر نیز در سطح شهرستان فراهم شود.

  • کد خبر: 331763
  • تاریخ خبر: يکشنبه 5 تير 1401 - 20:48

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان پاکدشت فرماندار پاکدشت در جلسه هماهنگی فعالیت این مجمع که شامگاه سه‌شنبه در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: در حوزه اشتغال، گروههای دولتی با حضور معاون اول رئیس جمهور، نهادهای حاکمیتی همچون بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت، بنیادعلوی و جهاد خودکفایی و گروه‌های مردمی نقش‌آفرینی می‌کنند و قطعا هماهنگی بین این مجموعه ها می‌تواند باعث هم‌افزایی در حوزه تولید و اشتغال شود.

اردستانی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان پاکدشت گفت: پاکدشت از چهار شهرک صنعتی، چهار هزار و 200 واحد صنعتی فعال و پویا، مجموعه عظیم صنایع دفاعی و نیروگاه سیکل ترکیبی برخوردار است که تنها در شهرک صنعتی عباس آباد بیش از 40 هزار نفر به طور مستقیم مشغول به کار هستند.

وی تصریح کرد: در حوزه کشاورزی نیز پاکدشت از شهرستان‌های مهم استان تهران و پایتخت گل ایران است که از 26 هزار هکتار اراضی قابل کشت، یکهزار و 500 هکتار گلخانه گل و گیاه با تولید 75 درصد از گل استان تهران، بیش از 110 هزار واحد دام سبک و 880 خانواده عشایر برخوردار است و در حوزه دامپروری مقام اول استان تهران را در اختیار دارد.

فرماندار شهرستان پاکدشت اظهار داشت: با وجود فعالیت گسترده واحدهای صنعتی و کشاورزی، تولید کنندگان این دو حوزه برای توسعه فعالیت‌های تولیدی و اشتغالزایی به کمک و همراهی نیاز دارند که قطعا مجمع خیرین اشتغال می‌تواند به این مهم کمک شایانی کند.

وی افزود: بر اساس مصوبه ابلاغی 23 خرداد به شهرستان پاکدشت ، تشکیل سه لکه صنعتی جدید جمال‌آباد، شهرک موزائیک‌سازان و فرون‌آباد به تصویب رسیده و از این پس، فعالیت صنایع مستقر در این مناطق، بر اساس قانون و با حمایت بیشتر صورت می‌گیرد.

اردستانی گفت: با تلاش و پیگیری‌های مستمر استاندار تهران، برخی از محدودیت‌های مربوط به استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری پایتخت که از دهه 40 اعمال می‌شود رفع شده و در سایه آن مشکل توسعه بسیاری از صنایع مستقر در پاکدشت برطرف خواهد شد.

وی گفت: یکی از حوزه‌هایی که می‌توان در آن زمینه اشتغال را فراهم کرد، توجه به اشتغال خانگی است که امید است با تلاش تمامی مسئولان، زمینه این امر نیز در پاکدشت فراهم شود.

گفتنی است عصر روز سه شنبه جلسه مجمع خیرین اشتغال و ستاد احیای واحدهای اقتصادی به ریاست محسن اردستانی فرماندار شهرستان پاکدشت و با حضور حجت‌الاسلام لزومی امام جمعه شهرستان، شکروی رئیس و اعضای هیئت مدیره مجمع خیرین اشتغال، معاونین فرماندار، بخشدار مرکزی ،روسای ادارات و شهرکهای صنعتی ،فعالان اقتصادی با هدف ارائه گزارش از واحدهای فعال ،نیمه فعال و راکد و پروژهای نیمه تمام در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.