استاندار تهران:
70 درصد سرمایه کشور در استان تهران/ بانک ها در اجرای پروژه های مهم استان تهران سهیم شوند

استاندار تهران گفت: استان تهران 70 درصد سرمایه و ثروت کشور را در خود دارد اما استفاده از این ظرفیت به نفع استان تهران قابل تامل است.

  • کد خبر: 331729
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 1 تير 1401 - 08:46

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛  جلسه شورای هماهنگی بانک های تهران به ریاست محسن منصوری استاندار تهران و با حضور حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار، محسن نایبی معاون امنیتی و انتظامی استاندار و مدیران عامل بانک های تهران برگزار شد. 

 

منصوری در این جلسه با اشاره به نقش مهم بانک‌ها در تامین مالی اظهار داشت: از ابزارهای مهم حاکمیت و اداره کشور، نظامات تامین مالی، سرمایه و تجهیز منابع است که در قالب بانک ها و صندوق‌های سرمایه گذاری وابسته به بانک ها نمود پیدا می‌کند. 

 

وی ادامه داد: استان تهران 70 درصد سرمایه و ثروت کشور را در خود دارد اما استفاده از این ظرفیت به نفع استان تهران قابل تامل است و جای بحث دارد. 

 

استاندار تهران با اشاره به محوریت این جلسه عنوان کرد: طرح ها و پروژه های تخصصی استان تهران در قالب قواعد بودجه مثل تبصره 16 و 18 به بانک‌ها ارجاع می شود که بانک‌ها موظف به تامین مالی هستند، با توجه به وجود مشکلاتی در این زمینه و از آنجا که سال مالی تا پایان تیرماه می باشد تاکید شد تا بانک ها این فرآیند را تسریع کنند. 

منصوری سپس گفت: با توجه به تمرکز سرمایه های مردم در دست بانک ها از آنها خواسته شد تا در پروژه های مهم و اصلی استان تهران به عنوان سرمایه‌گذار و تامین‌کننده ورود پیدا کنند، بعنوان مثال برای تأمین ناوگان حمل و نقل عمومی تهران، بانک‌ها می‌توانند اتوبوس را از طریق لیزینگ در اختیار شهرداری‌ها قرار دهند یا در پروژه‌هایی که جنبه ملی دارد نقش‌آفرینی جدی تری داشته باشند .

 

وی ادامه داد: مسئله مهم دیگر مسئولیت اجتماعی بانک ها است که با توجه به تشکیل دبیرخانه مسئولیت اجتماعی در استان تهران، مقرر شد فهرستی از نیازها تهیه و در اختیار بانک‌ها قرار داده شود. 

استاندارد تهران خاطرنشان کرد: در زمینه‌های وام های عمومی مثل وام مسکن، ازدواج و فرزندآوری با توجه به گزارش مردم و تحلیل دستگاه ها دریافت تسهیلات با مشکلاتی همراه است و در حوزه تضامین سختی هایی وجود دارد از این جهت به بانک ها تکلیف کردیم تا این روند تسهیل شود. 

انتهای پیام/

دسته بندی ها