مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران خبر داد؛ هشدار احتمال سیلاب در شمال شرق استان تهران/مردم از مسیل ها دور شوند

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران نسبت به احتمال سیلاب در مسیل های شمال شرق استان تهران هشدار داد و گفت: این مخاطره از عصر فردا دوشنبه 30خرداد ماه تا سه شنبه 31خردادماه ادامه دارد.

  • کد خبر: 331619
  • تاریخ خبر: يکشنبه 29 خرداد 1401 - 18:41

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ حامد یزدی از صدور هشدار زرد هواشناسی در استان تهران خبر داد و اظهار داشت: طبق اعلام هواشناسی از عصر دوشنبه 30 خرداد ماه تا پایان روز سه شنبه 31 خرداد ماه شاهد رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت در مناطق مستعد تگرگ به ویژه در ارتفاعات شرقی استان تهران خواهیم بود. 

وی با اشاره به احتمال وقوع صاعقه، آب گرفتگی و سیلابی شدن مسیل‌ها در ارتفاعات و دامنه شمالی و شمال شرقی استان تهران افزود: با توجه به اعلام هواشناسی احتمال آسیب به محصولات کشاورزی در اثر تگرگ و وزش باد وجود دارد. 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن توصیه جهت عدم اتراق در کنار رودخانه‌ها و عدم تردد از حاشیه مسیل‌ها عنوان کرد: از مردم می‌خواهیم طی فردا و سه شنبه از مسیل‌ها دور باشند. 

وی در ادامه بیان کرد: در مورد احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، چرای دام و پرواز گلایدرها نیز توجه لازم توصیه می‌شود. 

یزدی مهر با بیان اینکه با وزش باد شدید در نقاط مستعد خیزش گرد و خاک شاهد کاهش کیفیت هوا خواهیم بود افزود: در خصوص احتمال شکستن درختان فرسوده، آسیب به سازه‌های موقت و سقوط تابلوهای تبلیغاتی نیز توصیه می‌شود که افراد تمهیدات لازم را اتخاذ کنند. 

انتهای پیام/

دسته بندی ها