مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران: ورود مدیریت بحران به بررسی وضعیت ساختمان های ناایمن استان تهران

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران با اشاره به نگرانی‌های مردم مبنی بر خطرآفرین بودن ساختمان های ناایمن از ورود مدیریت بحران به بررسی وضعیت ساختمان های ناایمن پایتخت خبر داد.

  • کد خبر: 331326
  • تاریخ خبر: سه شنبه 24 خرداد 1401 - 11:57

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ حامد یزدی مهر در حاشیه بازدید فنی کارشناسان اداره کل مدیریت بحران استان تهران از وضعیت گودهای پرخطر در شهرهای گلستان و احمدآباد مستوفی از توابع بهارستان و اسلامشهر که با حضور معاون عمرانی فرمانداری بهارستان انجام شد، اظهار داشت: طی بازدیدی که امروز از ساختمان‌های ناایمن و گودهای رها شده داشتیم، این  موضوع بسیار مهم مورد بررسی قرار گرفت. 
وی با تاکید بر حساسیت موضوع ساختمان‌های ناایمن و شرایط روانی جامعه و نگرانی‌های مردم مبنی بر خطرآفرین بودن این ساختمان‌ها و گودهای رها شده افزود: امروز با هماهنگی دستگاه قضایی مبنی بر رسیدگی به وضعیت موجود این ساختمان‌ها در سطح استان کارشناسان جهت بررسی اعزام شدند و برنامه‌ریزی‌های دقیق نسبت به شناسایی و اعلام مراتب به مراجع بالادستی صورت پذیرفت. 
مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران از تداوم روند بررسی ساختمان‌های ناایمن در سطح استان تهران خبر داد و گفت: به طور جدی در این زمینه پای کار هستیم و موضوعات و کاستی های احتمالی را رصد می‌کنیم تا ان شاالله نگرانی‌های مردم در این خصوص کاهش پیدا کند. 
مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران با تاکید بر لزوم نظارت همه جانبه بر ایمنی ساختمان‌ها در سطح استان تهران عنوان کرد: این پیگیری‌ها طبق دستور استاندار محترم تهران مبنی بر دقت و اهتمام ویژه در خصوص رسیدگی به ساختمان‌های ناایمن تداوم خواهد یافت. 
وی با اشاره به ردیف 5 بند ص ماده 14 قانون اظهار داشت: طبق این قانون سازمان مدیریت بحران کشور، وزارت راه و شهرسازی(مرکز تحقیقات راه و مسکن و شهرسازی) موظف است ارزیابی ایمنی ساختمان های مهم و بلند مرتبه با کاربری های مختلف را با اولویت بندی کلانشهرها در برابر آتش سوزی، زلزله، فرونشست و فروریزش زمین انجام دهد لذا با توجه به وظیفه قانونی مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن راه و شهرسازی در خصوص ارزیابی ساختمان های بلند مرتبه و پرخطر این اداره کل در راستای تسریع در امر رفع خطر به این قضیه ورود کرده است. 
یزدی مهر گفت: استان تهران از دو منظر ایمنی و سازه ای در خصوص رسیدگی به ساختمان‌های ناایمن در حال بررسی است و این ساختمان‌ها از جهت کاربری و نوع کاربری طبقه بندی می‌شوند و به مالکان حقیقی و حقوقی ساختمان‌های نا ایمن تذکر کتبی داده خواهد شد تا نسبت به ایمن سازی اقدامات لازم را انجام دهند و قطعاً در این زمینه نظارت‌های ویژه انجام می‌شود. 
انتهای پیام/

دسته بندی ها