برق پانزده اداره و سه وزارت خانه پرمصرف شهر تهران قطع شد

در راستای برخورد با ادارات پرمصرف شهر تهران، روز یکشنبه؛ 22 خردادماه، برق 15 اداره پرمصرف پایتخت شامل سه وزارت خانه و چندین سازمان ملی و استانی، قطع شد.

  • کد خبر: 331210
  • تاریخ خبر: يکشنبه 5 تير 1401 - 20:26

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ؛ به دنبال هشدارهای داده شده مبنی بر لزوم خاموش کردن سامانه های سرمایشی ادارات از ساعت 13 که روز شنبه؛ 21 خردادماه اطلاع رسانی شد، با گذشت 24 ساعت از اعلام موضوع، برق 15 دستگاه اجرایی که توجهی به هشدارهای ارائه شده نکرده بودند، قطع شد.

"کامبیز ناظریان" مدیرعامل برق پایتخت با بیان این که اولویت اصلی وزارت نیرو در سال جاری، تامین برق بخش خانگی است  در این خصوص گفت: پیش از این به صورت مکرر به ادارات پرمصرف کلان شهر تهران هشدار داده شده است که با کاهش حداقل 30 درصدی مصرف برق در ساعات اداری، کاهش حداقل 60 درصدی مصرف در ساعات غیر اداری و خاموش کردن سامانه های سرمایشی از ساعت 13، در کاهش بار شبکه توزیع برق و تامین برق مشترکان خانگی همکاری کنند و در غیر این صورت با قطع برق مواجه خواهند شد.

"ناظریان" یادآور شد: قطع برق ادارات پرمصرف از هفته گذشته آغاز شده و با افزایش دما، برخورد با پرمصرف های بخش اداری، شدیدتر خواهد شد.

وی تصریح کرد: در همین راستا، مطابق مصوبه هیات دولت، روز یکشنبه، 22 خردادماه، با کنترل داده های حاصل از کنتورهای هوشمند، برق 15 اداره پرمصرف در شهر تهران، قطع شد.

"ناظریان" افزود: امروز، سه وزارت خانه و چندین سازمان ملی و استانی نیز مشمول قطع برق شدند تا مردم مطمئن باشند در مسیر تامین آسایش و رفاه هموطنان، هیچ گونه مدارایی با پرمصرف ها نخواهد شد و هر سازمانی که به مصوبه ابلاغی هیات وزیران بی اعتنا باشد با قطع برق مواجه خواهد شد.

وی تاکید کرد: اسامی این ادارات به هیات وزیران و استانداری تهران نیز اعلام خواهد شد.

دسته بندی ها

برچسب‌ها