معاون استاندار تهران: توزیع 53 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 در استان تهران

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران از توزیع 53 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 در استان تهران خبر داد.

  • کد خبر: 330670
  • تاریخ خبر: سه شنبه 10 خرداد 1401 - 09:26


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ حشمت اله عسگری درجلسه کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری استان اظهار داشت: از محل جز 2 بند ب تبصره 16 قانون بودجه سال 1401 کل کشور مبلغ 53 هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه اشتغال به استان تهران اختصاص یافته است که در جلسه امروز توزیع اولیه این اعتبارات انجام گرفت.

وی اختصاص این تسهیلات را فرصتی مناسب برای جهش و رونق اقتصادی استان دانست و افزود: دستگاه های متولی با اولویت بندی ظرفیت ها و بررسی دقیق و کارشناسی طرح های معرفی شده نسبت به جذب سریع با اثربخشی بالا و بهبود در شرایط اقتصادی مردم اقدام نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران عنوان کرد: مدل و مبنای توزیع و همچنین سرمایه گذاری صورت گرفته از این تسهیلات باید به صورت عادلانه و براساس ظرفیت های شهرستان ها و همچنین لحاظ نمودن شاخص های اقتصادی همچون نرخ بیکاری صورت پذیرد تا حداکثر استفاده از این تسهیلات به نفع مردم محقق شود.

عسگری توجه به طرح های دانش بنیان به عنوان یکی از اولویت های مهم سرمایه گذاری در راستای تحقق شعار سال را مهم دانست و گفت: استان تهران در زمینه ایجاد و شکوفایی طرح های دانش بنیان از ظرفیت بالایی برخوردار است و این مهم نیازمند نگاه مدیران و حمایت جدی تر آنها از این طرح ها می باشد.

وی اظهار امیدواری کرد با تلاش جهادی و هماهنگی و همراهی بیشتر دستگاه های متولی و بانک های عامل تمام تسهیلات با حداکثر کیفیت و در کوتاه ترین زمان ممکن جذب گردد و نظارت مدام و مستمر بر طرح های معرفی شده تا زمان بهره برداری صورت پذیرد.

لازم به ذکر است مبلغ 5 هزار میلیارد ریال به بنیاد برکت،15 هزار میلیارد ریال بنیاد علوی، 2 هزار میلیارد ریال بسیج سازندگی، هزار میلیارد ریال ستاد کل نیروهای مسلح، 10 هزار میلیارد ریال آستان قدس رضوی،5 هزار و 300 میلیارد ریال بنیاد شهید و امور ایثارگران و 6 هزرار و 700 میلیارد ریال به سایر دستگاه های اجرایی اختصاص یافت.

انتهای پیام/

دسته بندی ها