معاون اقتصادی استاندار تهران: ضرورت نظارت بر بازار کالاهای اساسی/ پیگیری مصوبات ستاد تسهیل ورفع موانع تولید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: تنظیم بازار و نظارت بر قیمت ها به ویژه کالاهای اساسی و نان را از جمله فعالیت های مهم فرمانداری ها است.

  • کد خبر: 330365
  • تاریخ خبر: سه شنبه 3 خرداد 1401 - 16:52

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ حشمت اله عسگری در همایش معاونین برنامه ریزی فرمانداری شهرستان های استان اظهار داشت: خط مشی اهداف اقتصادی استان بر مبنای شعار سال تولید، دانش بنیان و اشتغالزایی طراحی شده است و همه دستگاه های اجرایی استان در راستای تحقق این مهم با کار جهادی و تلاش شبانه روزی فعالیت می کنند.

 

وی با اشاره به دغدغه های موجود رونق تولید و ایجاد اشتغال، تکیه بر توانایی هایی ملی را راه برون رفت اقتصاد کشور از مشکلات و تنگناها دانست و افزود: فرصت های سرمایه گذاری در استان تهران به عنوان قطب اقتصادی کشور و منابع تسهیلاتی اختصاص یافته با تلاش بی وقفه نوید بخش رونق و پویایی بیشتر اقتصاد استان خواهد گردید.

 

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به تحقق 100 درصدی و مازاد برآن اشتغال تعهد شده در طول دو سال گذشته عنوان کرد: تعهد امسال استان تهران ایجاد 145 هزار اشتغال است که انجام آن از جمله برنامه های اولویت دار است و فرمانداری ها باید در راستای تحقق آن اقدام نمایند.

 

عسگری در ادامه از معاونین برنامه ریزی فرمانداری شهرستان ها خواست با مطالبه گری جدی و در چارچوب قانون از دستگاه های اجرایی در راستای تحقق اهداف اقتصادی استان حرکت کنند.

 

وی تنظیم بازار و نظارت بر قیمت ها به ویژه کالاهای اساسی و نان را از جمله فعالیت های مهم فرمانداری ها دانست و گفت: با تشکیل اکیپ های گشت و نظارت میزان بازرسی بر بازار را تشدید و با هرگونه تخلف احتمالی برخورد قانونی لازم صورت پذیرد.

 

معاون اقتصادی استاندار تهران با اشاره به محدودیت استقرار و توسعه صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران بیان کرد: این دغدغه بزرگ تولیدکنندگان که از سال های پیش همواره وجود داشته با پیگیری های صورت گرفته توسط استاندار محترم در حال پیگیری در دولت می باشد و مشکلات مترتب بر این موضوع برای تولیدکنندگان مرتفع خواهد گردید.

 

عسگری با اشاره به منابع مالی و تسهیلات مطلوب در استان از محل تبصره 18 و 16 به میزان حدود 6700 میلیارد تومان و همچنین اشتغال روستا عشایری و مشاغل خانگی و سایر منابع داخلی بانکی خاطرنشان کرد: دغدغه ای بابت پرداخت تسهیلات نیست و با مدیریت صحیح دستگاه های اجرایی و همراهی بانک های عامل مشکل تسهیلاتی واحدهای تولیدی موجود و واحدهای در شرف ایجاد مرتفع خواهد شد.

 

وی از جمله دغدغه های قابل پیگیری توسط فرمانداری ها را پیگیری مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و همچنین سفرهای استاندار محترم به شهرستان ها دانست که باید به صورت مستمر پیگیری و گزارشات لازم ارسال گردد.

 

انتهای پیام/

دسته بندی ها