بازدید معاون اول رئیس جمهور و استاندار تهران از مجتمع انبارهای کالاهای اساسی و سیلوی 120 هزار تنی در شهرستان رباط کریم/ دکتر مخبر: هیچ کمبودی در حوزه اقلام و کالاهای اساسی مورد نیاز مردم وجود ندارد

معاون اول رئیس جمهور و استاندار تهران از مجتمع انبارهای کالاهای اساسی و سیلوی 120 هزار تنی در شهرستان رباط کریم بازدید کردند.

  • کد خبر: 329532
  • تاریخ خبر: جمعه 23 ارديبهشت 1401 - 22:50


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران؛ معاون اول رئیس جمهور عصر امروز(جمعه) با حضور در شهرستان رباط کریم از مجتمع انبارهای کالاهای اساسی و سیلوی 120 هزار تنی شهید مدرس شرکت بازرگانی دولتی ایران بازدید کرد.

معاون اول رئیس جمهور در این بازدید که با حضور وزیر جهاد کشاورزی و استاندار تهران انجام شد، با توضیحات مسئولان وزارت جهاد کشاورزی در جریان ذخیره و وضعیت انبارهای گندم و برنج و همچنین ذخیره سازی روغن مورد نیاز مردم توسط شرکت بازرگانی دولتی ایران قرار گرفت.

معاون اول رئیس جمهور در این بازدید با اشاره به تلاش های وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت در راستای ذخیره سازی و تکمیل ظرفیت انبارهای کالاهای اساسی در سراسر کشور تاکید کرد: هیچ گونه کمبودی در حوزه اقلام و کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم وجود ندارد.

همچنین دکتر مخبر در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران اظهار داشت: وضعیت کالاهای اساسی در منطقه و کشورهای جهان با مشکلات اساسی روبرو شده است، اما به دلیل پیش بینی ها و تامین مالی مورد نیاز توسط دولت سیزدهم و با تلاش های شبانه روزی برای خرید کالاهای اساسی مردم، هیچ مشکلی در کشور در زمینه ذخیره سازی و انبار این کالاها وجود ندارد و ذخایر بسیار خوبی از کالاهای اساسی و محصولات وابسته به آنها در انبارها موجود است.

دکتر مخبر تاکید کرد: اجرای طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه جزو الزامات قانونی بود که دولت طبق بودجه و مصوبه مجلس شورای اسلامی ملزم به اجرای آن است.

وی تصریح کرد: برای تعیین قیمت های 4 قلم کالای اساسی لبنیات، مرغ، تخم مرغ و روغن محاسبات دقیقی انجام شد که این محاسبات با توجه به تحلیل های اقتصادی بر روی عوامل تاثیرگذار قیمت ها تعیین شد و از طرفی یارانه پرداختی به مردم نیز براساس محاسبات افزایش قیمت ها پس از اجرای طرح و تاثیر بر سبد زندگی مردم بود.

معاون اول رئیس جمهور خاطرنشان کرد: توجه به بحث عدالت از جمله اهداف و افتخارات مهم طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها است که انشالله دولت با همکاری و همراهی مردم این هدف مهم را به سرانجام خواهد رساند.

انتهای پیام/

دسته بندی ها