استاندار تهران: لزوم تشدید نظارت بر قیمت و شبکه توزیع کالاها/ با هرگونه احتکار، کم‌فروشی و گران‌فروشی برخورد جدی می شود

استاندار تهران بر لزوم تشدید نظارت بر قیمت و شبکه توزیع کالاها تاکید کرد.

  • کد خبر: 329289
  • تاریخ خبر: سه شنبه 20 ارديبهشت 1401 - 23:29

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محسن منصوری در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران ضمن تشریح مصوبات این جلسه اظهار داشت: با توجه به اجرای طرح بسیار مهم ساماندهی ارز ترجیحی و تاکید رئیس‌جمهور محترم میبایست هماهنگی کامل دستگاه‌ها در بالاترین سطح ممکن رقم بخورد، در این راستا شب گذشته جلسه‌ای با فرمانداران استان تهران برگزار شد که بر لزوم ایجاد هماهنگی، انسجام‌بخشی و نظارت دقیق و ساماندهی اقلام موردنیاز مردم تاکید شد و ملاحظات و توضیحات لازم با فرمانداران مطرح شد.

 

وی افزود: با توجه به این‌که بازار تهران به عنوان بازار کشور قلمداد می‌شود، اگر در تهران زمینه مناسب فراهم شود، قطعا تنظیم بازار در سطح کشور نیز به خوبی محقق خواهد شد، امیدواریم بتوانیم کارها را با دقت به پیش ببریم.

 

استاندار تهران عنوان کرد: در این جلسه تصمیمات مهمی در زمینه تامین اقلام، توزیع و نظارت گرفته شد و به نمایندگان دستگاه‌های مختلف تاکید شد که موضوع توزیع و نظارت را به‌طور کامل در دستور کار خود قرار دهند. 

 

استاندار تهران تاکید کرد: در حال حاضر در تامین هیچ یک از کالاها کمبودی نداریم و علاوه‌بر نظارت بر قیمت‌ها باید بر شبکه توزیع نیز نظارت دقیقی اعمال شود، این نظارت به‌ویژه بر کالاهای اساسی همچون شکر، روغن، مرغ، تخم‌مرغ، نان و دیگر اقلام باید به‌گونه‌ای اعمال شود تا هیچ مشکلی در سطح استان پیش نیاید.

 

منصوری با اشاره به اینکه در مورد ملاحظات در شبکه توزیع تصمیم‌گیری‌های لازم انجام شد، خاطرنشان کرد: چهار کارخانه بزرگ تامین کننده روغن در استان داریم که 40 درصد نیاز کشور را تامین می‌کنند، ذخایر آنها در گمرک و مخازن داخل کارخانه وضعیت متفاوتی داشت اما در مجموع مسئله خاصی ندارند و مقرر شد در 24 ساعت آینده وضعیت ذخایر خود را به ثبات کامل برسانند.

 

وی افزود: در مورد تامین مرغ نیز با استان‌های شمالی هماهنگی‌های لازم انجام شد تا وقفه‌ای ایجاد نشود و قطعا در داخل استان‌ها نظارت جدی انجام خواهد شد تا در عرضه مشکلی ایجاد نشود.

 

منصوری تاکید کرد: از دستگاه‌های نظارتی به‌ویژه تعزیرات خواسته شد به‌صورت جدی شبکه نظارت خود را تقویت کنند و استانداری نیز با هرگونه احتکار، کم‌فروشی و گران‌فروشی برخورد جدی خواهد کرد و هیچ کالایی نباید با انحراف از شبکه توزیع پیدا کند.

 

وی ادامه داد: در مورد ماکارونی نیز خوشبختانه در حال حاضر مشکلی نداریم و برای سایر کالاها نیز نباید مشکلی ایجاد شود که این امر با نظارت بر شبکه توزیع محقق خواهد شد.

 

انتهای پیام/

دسته بندی ها