تاکید استاندار تهران بر حل مشکل تقسیمات سیاسی/ طرح کلان تقسیمات کشوری استان تهران تدوین می شود

استاندار تهران گفت: مشکل تقسیمات سیاسی شهرها و روستاها یک بار برای همیشه باید حل شود از همین‌رو طرح کلان تقسیمات سیاسی کشوری استان تهران تدوین می‌شود.

  • کد خبر: 323440
  • تاریخ خبر: پنج‌شنبه 7 بهمن 1400 - 18:49

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محسن منصوری عصر در حاشیه بازدید از روستای مرتضی گرد اظهار داشت: هم‌اکنون در معاونت سیاسی استانداری طرح کلان تقسیمات کشوری استان تهران در دست بررسی و تدوین است.

وی افزود: مشابه مشکلاتی که در روستای مرتضی گرد از نظر تقسیمات سیاسی جمعیت و ساخت و سازهای نابسامان وجود دارد، در تعداد دیگری از نقاط استان تهران نیز مشاهده می شود.

استاندار تهران با بیان اینکه منطقه مرتضی گرد در حاشیه شهر تهران قرار دارد و از حداقل خدمات زیر ساختی برخوردار است، عنوان کرد: متاسفانه طی سالیان گذشته ساخت و سازهای نابسامان بسیاری در این منطقه شکل گرفته است، البته در سال‌های اخیر جلوی این ساخت و سازهای غیرمجاز گرفته شده و از بی قاعدگی و نابسامانی خارج شده است.

منصوری سپس گفت: در پی این بی قاعدگی بافت مسکونی و تجاری مرتضی‌گرد با رعایت کمترین نکات فنی و مهندسی شکل گرفته و از همین رو تلاش می‌کنیم که این وضعیت را ساماندهی کنیم.

وی ادامه داد: اختلافاتی در مورد تقسیمات کشوری در این منطقه وجود دارد که باید حل شود و برای این منظور سناریوهای مختلفی پیش بینی شده است.

استاندار تهران تصریح کرد: الحاق مرتضی گرد به شهر تهران، تبدیل شدن به شهر مستقل یا حتی شهرستان مستقل از جمله سناریوهای پیش‌بینی شده برای ساماندهی این منطقه محسوب می شود که تاکنون در مورد هیچ کدام تصمیم قطعی گرفته نشده است.

منصوری همچنین بیان کرد: ما نمی توانیم برای تبدیل شدن این روستا به شهر تصمیم بگیریم، نقطه نظرات مختلفی در این رابطه وجود دارد که باید در نشست های کارشناسی مربوطه مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

وی اظهار داشت: در صورت تدوین طرح کلان تقسیمات کشوری استان تهران، مشکل روستای مرتصی گرد و دیگر مناطق مشابه نیز برطرف می شود.

انتهای پیام/

دسته بندی ها