استاندار تهران: رفع تصرف از 21 هزار هکتار زمین با ارزشی بالغ بر 39 هزار میلیارد تومان/ تشکیل یگان و مجموعه اختصاصی جهت جلوگیری از تغییر غیرمجاز کاربری اراضی ضروری است

استاندار تهران از رفع تصرف از 21 هزار هکتار زمین با ارزشی بالغ بر 39 هزار میلیارد تومان خبر داد.

  • کد خبر: 322926
  • تاریخ خبر: چهارشنبه 29 دی 1400 - 09:22

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محسن منصوری در جلسه شورای عالی حفظ حقوق بیت‌المال که 28 دی ماه به ریاست رئیس دستگاه قضا برگزار شد، اظهار داشت: حساسیت موضوع اراضی در تهران به دلیل ارزشی که زمین‌ها دارند، بیش از سایر استان‌هاست.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شاهد هستیم که دستگاه های استانی در بسیاری از موارد در جریان واگذاری اراضی قرار نمی‌گیرند و دستگاه ملی مستقیماً زمین را واگذار می‌کند، افزود: دو سه نمونه از این موارد را در حدفاصل تغییر دولت طی ماه‌های گذشته در منطقه دماوند شاهد بودیم.

استاندار تهران در مورد تغییر غیرمجاز کاربری اراضی عنوان کرد: تجربه نشان داده که حتی اگر دستگاه قضا در این زمینه حکم به قلع و قمع بدهد، پس از قلع و قمع دیگر آن کاربری سابق باز نمی‌گردد.

منصوری سپس گفت: باید از ابتدا جلوی تغییر غیرمجاز کاربری اراضی را گرفت؛ لازم است که جهاد کشاورزی و منابع طبیعی، یک یگان و مجموعه اختصاصی و متمرکز را برای نظارت در خصوص این مقوله و جلوگیری از تغییر غیرمجاز کاربری اراضی اختصاص دهد.

انتهای پیام/

دسته بندی ها