اندر حكايت تك فرزندي!

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: برخی از زوج‌های جوان فرزندآوری را به تاخیر می‌اندازند و این در صورتی است که هزینه‌های فرزند دوم کمتر از فرزند اول و هزینه‌های تک فرزندی بیشتر از چندفرزندی است.

  • کد خبر: 2745
  • تاریخ خبر: يکشنبه 1 تير 1393 - 13:30
به گزارش پايگاه اطلاع رساني استانداري تهران، محمد اسحاقي در نشست آموزشی راهکارهای دفتر سلامت، جمعیت، خانواده و مدارس گفت: در سیاست‌های کلی جمعیت هدف افزایش جمعیت است اما این افزایش باید همراه با اصلاح سبک زندگی و نظام اقتصادی باشد.

اسحاقی با بیان اینکه در اختیار گذاشتن خوابگاه‌های متاهلی می‌تواند اقدام مثبتی در جهت افزایش میزان فرزندآوری باشد، افزود: در میان اقشار مختلف عمده جوانان دیر ازدواج می‌کنند.
 
پيرترين و جوان ترين استان هاي كشور

مشاور مدیرکل سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت با اشاره به آماري در كشور گفت: پیرترین استان کشور گیلان و جوان‌ترین سیستان ‌و بلوچستان است اما میزان باروری در این دو استان یکسان است.

اسلامی،عنوان کرد: به دلیل وجود مهاجرت بیشتر در گیلان و ازدواج در سنین پایین در سیستان ‌و بلوچستان این دو استان به ترتیب پیرترین و جوان‌ترین استان‌های کشور نام گرفته‌اند.

وی با بیان اینکه هر زن به طور متوسط در سن باروری خود باید بر طبق شاخص باروری ۲.۱ درصد فرزند به دنیا بیاورد، اظهار کرد: این میزان فرزندآوری سلامت هیچ زنی را مگر در موارد خاص که منع بارداری وجود دارد، به خطر نمی‌اندازد.

اسلامی با اشاره به اینکه طرحی آزمایشی در مهر ماه سال جاری شروع می‌شود، اضافه کرد: هدف این طرح این است که جوانان را پس از ازدواج رها نکنیم و برای داشتن زندگی بهتر با آنان ارتباط داشته باشیم؛ این طرح ابتدا در چند استان کشور اجرا و در صورت داشتن نتایج مثبت به کل کشور تعمیم داده می‌شود؛ در کنار وزارت بهداشت باید دستگاه‌های دیگر نیز در این موضوع کمک کنند.

دسته بندی ها