نمایش آخرین دستاوردهای فرهنگی و هنری بهارستان در برج میلاد

سومین روز از هفته فرهنگی استان تهران با حضور ناجی فرماندار شهرستان بهارستان و نکو نماینده بهارستان و رباط کریم، مسئولین و جمعی از هنرمندان در برج میلاد آغاز به کار کرد.

  • کد خبر: 142
  • تاریخ خبر: سه شنبه 23 ارديبهشت 1393 - 09:06

سومین روز از هفته فرهنگی استان تهران با حضور دکتر سعید ناجی فرماندار شهرستان بهارستان، اسماعیلی معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران و خیل دار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نکو نماینده مردم شریف شهرستان های بهارستان و رباط کریم، سرگرد علمدار فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بهارستان، حجت الاسلام سلطانی نماینده ولی فقیه در سپاه بهارستان، بخشداران گلستان و بوستان، اعضای شورای اسلامی نسیم شهر، مسئولین  و جمعی از هنرمندان در برج میلاد آغاز به کار کرد . 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران به نقل از روابط عمومی فرمانداری بهارستان سومین روز از هفته فرهنگ و هنر استان تهران برگزار گردید و طی آن هنرمندان شهرستان بهارستان در رواق هنری برج میلاد آخرین دستاوردهای فرهنگی و هنری خود را به نمایش گذاشتند .

فرماندار شهرستان بهارستان در مراسم گشایش هفته فرهنگی، ضمن تقدیر از تلاش برگزارکنندگان هفته فرهنگ و هنر بهارستان اظهار داشت: هفته فرهنگ و هنر فرصتی ارزشمند برای معرفی آثار و توانمندی های شهرستان بهارستان در راستای هویت بخشی شهرستان در سطح ملی و بین الملل برای حضور و فعالیت علاقمندان و سرمایه گذاران در بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در بهارستان است .

دکتر ناجی اظهار داشت: امروز خوشبختانه شاهد حضور استعداد و خلاقیتهای هنری جوانان بهارستانی در زمینه های مختلف اعم از هنرهای تجسمی، موسیقی و تئاتر در برج میلاد هستیم .

فرماندار بهارستان وجود خرده فرهنگ ها، سنن، آداب و رسوم در بهارستان را باعث تنوع فرهنگی و بستری برای رشد و پیشرفت شهرستان دانست و تأکید کرد: پویایی و فعال کردن جامعه در حوزه فرهنگی وظیفه مسئولین است و مسئولین می بایست با افزایش نقش مردم در حوزه فرهنگ با فراهم آوردن زمینه حضور و امکان فعالیت تشکل های مردم نهاد، از این فرصت بدست آمده در راستای معرفی پتانسیلهای ارزشمند و بالقوه شهرستان بهارستان به بهترین شکل ممکن بهره برداری کنند .

نماینده عالی دولت در شهرستان بهارستان  افزود: هفته فرهنگ و هنر شهرستانهای استان تهران در برج میلاد برای اولین بار برگزار می شود و این برنامه ابتکاری نو بوده تا اهالی فرهنگ و هنر در برج میلاد تهران که به عنوان نماد ملی کشور و نیز نماد استان تهران محسوب می شود، حضوری اثرگذار داشته باشند .

در ادامه ابراهیم نکو نماینده مردم شهرستان های بهارستان و رباط کریم در مجلس با اعلام اینکه این برج محل رفت و آمد گردشگران استان های مختلف و بین المللی است، یادآور شد: از این طریق می توان هویت و فرهنگ استان تهران بویژه شهرستانهای رباط کریم و بهارستان را به مردم سایر استان های کشور معرفی  کرد .

وی در ادامه با بیان اینکه مسیر رسیدن به توسعه هر کشور فرهنگ است، اعلام کرد: با توجه به اینکه امسال توسط مقام معظم رهبری سال اقتصاد، فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده، علاوه بر افزایش انتظارات از مسئولان فرهنگی، فرصتی برای متولیان فرهنگی فراهم شده که در راستای رفع موانع فرهنگی تلاشی مضاعف داشته باشند .

معاون هنری سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران هدف برگزاری نمایشگاه هفته فرهنگی استان تهران را گسترش عدالت فرهنگی در سطح شهرستان های استان تهران خواند و افزود: برگزاری هفته فرهنگ و هنر فرصتی مناسب برای رسیدگی به مسائل فرهنگی و هنری شهرستان ها، حمایت از هنرمندان و مشارکت مردم در کارهای فرهنگی و هنری است .

اسماعیلی افزود: یکی از بهترین راههای توسعه فعالیت های فرهنگی و هنری استفاده از ظرفیت تشکل های غیردولتی و واگذاری امور فرهنگی و هنری به مردم است .

وی تأکید کرد: با توجه به تراکم بالای جمعیتی و وسعت استان تهران به منظور رسیدگی به مسائل فرهنگی 5 هفته فرهنگ و هنر پیش بینی شده که شهرستان های بهارستان، اسلامشهر و رباط کریم در هفته سوم به عنوان شهرستان های جنوب غرب تهران در برج میلاد حضور دارند .

در ادامه این مراسم به رسم یادبود تعدادی از فرهنگیان و هنرمندان شهرستان بهارستان مورد تجلیل قرار گرفتند .