Aa
يکشنبه 22 تير 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 8 بهمن 1398
کد 99940

انسداد 12 حلقه چاه غیرمجاز در تهران بزرگ

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس از انسداد 12 حلقه چاه غیرمجاز طی یک هفته گذشته و نصب 13 دستگاه کنتور هوشمند بر روی چاه‌های پروانه دار در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته  12 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق 366 متر و با دبی 5.6 لیتر برثانیه پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 100 هزار و 188 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی، 3 مورد اخطاریه بررسی تصرفات غیرمجاز رودخانه ها و در بخش آبهای زیرزمینی، 9 مورد کنترل و بهره برداری و با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 13 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

حبیبی در پایان خاطرنشان کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرفوفق قانون توزیع عالانه آب و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.

  • نوشته شده
  • در سه شنبه 8 بهمن 1398
  • ساعت 13
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 20