سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 7 بهمن 1398
کد 99844

اخذ سند مالکیت برای بخشی از رودخانه دلیچایی در شهرستان دماوند

سرپرست منابع آب شهرستان دماوند از اخذ سند مالکیت برای بخشی از رودخانه دلیچایی در این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: سند مالکیت برای بخشی از بستر رودخانه دلیچایی در محدوده رودافشان به منظور تثبیت مالکیت و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک دماوند اخذ شد.
عباسی در نشست مشترک امور منابع آب دماوند با اداره ثبت اسناد و املاک دماوند گفت: با پیگیری های ویژه به عمل آمده توسط همکاران این امور برای بخشی از بستر رودخانه دلیچایی واقع در محدوده روستای رودافشان به مساحت حدود 17  هکتار در جهت تثبیت مالکیت، سند مالکیت صادر شد.
وی افزود: بر اساس تفاهم نامه فی ما بین وزارت نیرو و سازمان ثبت اسناد املاک کشور و جلسات استانی و شهرستانی برگزار شده با دبیرخانه شورای حفظ حقوق بیت المال و همچنین پیگیری های مستمر انجام شده توسط امور منابع آب دماوند، مقرر است در چارچوب ضوابط و مقررات جاری اخذ سند مالکیت برای بستر رودخانه های واقع در شهرستان دماوند در حوزه عملکرد این امور اقدام شود.
مدیر منابع آب شهرستان دماوند تاکید کرد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر مجاری آبهای سطحی اساسا با تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو (شرکت آب منطقه ای تهران) هرگونه سوء استفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد.
وی در پایان خاطر نشان کرد: امور آب دماوند در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 7 بهمن 1398
  • ساعت 14
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 58