سه شنبه 19 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 6 بهمن 1398
کد 99696

اراضی حریم رودخانه جاجرود به طور کامل آزادسازی شده است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پردیس‌گفت: آزاد سازی اراضی حریم رودخانه جاجرود به طور کامل انجام شده است و با برنامه ریزی انجام شده، آبهای سیلابی با روش آبخیزداری ذخیره وآب پس بارندگی ها در امور اراضی استفاده و مهار می شوند.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، سید محمد قریشی اظهار داشت: متقاضیان پروانه بهره برداری، موظف به امضای تعهد نامه محضری مبنی برعدم انحراف از طرح اولیه هستند، جهاد کشاورزی ازکسانی که مطابق طرح ارائه شده کار نکنند، شکایت کرده و پروژه با هزینه بهره بردار بدون هیچ چشم پوشی قلع و قمع خواهد شد.
وی در ادامه افزود: کسانی با تغییر کاربری منابع طبیعی، منافع ملی ما را به خطر می‌اندازند و به امنیت غذایی کشور ورود پیدا می‌کنند موظف به پرداخت هزینه برای جبران خسارات وارده هستند.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان پردیس با بیان اینکه آگاه سازی شهروندان بر تخریب وجریمه کاربران اولویت دارد، خاطرنشان کرد: برگزاری جلسات توضیح وتوجیه به منظورحفظ منابع طبیعی و اراضی کشاورزی در دهیاری ها و شورا های روستایی را  با حضور کارشناسان در دستور کار این مدیریت قرار داد ه ایم.
وی با اشاره به مشکل طرح هادی روستایی اظهار داشت: یکی از نگرانی‌های اصلی  دهیاری های شهرستان، مشکل حریم و یا بافت روستاست که برای رفع این مشکل مقرر شد مدارک مستند به صورت مکتوب از سوی دهیاران به این اداره ارسال و  طی نامه ای به جهاد کشاورزی استان برای رفع و حل مشکل ارسال شود.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: اراضی این شهرستان حجم گسترده ای ندارند اما با توجه به ارزش افزوده بالا، شاهد تغییر کاربری زیادی در این منطقه هستیم.
قریشی تاکید کرد: در راستای حفظ منابع طبیعی و منافع بهره برداران گشت امور اراضی این اداره در روزهای تعطیل هم فعال است، شهروندان تخلفات را به شماره 131 گزارش بدهند و با توجه به هماهنگی انجام شده، با دهیاران و یا اعضای شورای روستایی در میان بگذراند.
وی با بیان اینکه با ادارات همسو نظیر منابع طبیعی، اداره حفاظت محیط زیست و ... در شورای راهبری تعامل خوبی داریم،خاطر نشان کرد: به منظور صیانت از منابع طبیعی شهرستان و هماهنگی بیشتر، جلسه ای با نمایندگان انتظامی، اجرایی و قضایی برگزار خواهیم کرد.
مدیرجهاد کشاورزی شهرستان پردیس گفت: آزاد سازی اراضی حریم رودخانه جاجرود به طور کامل انجام شده است و با برنامه ریزی انجام شده، آبهای سیلابی با روش آبخیزداری ذخیره و پس بارندگی در امور اراضی استفاده و مهار می شوند.
وی افزود: روزهای یک شنبه از ساعت 12 الی 30/14 برنامه ملاقات عمومی تمامی بهره بردارن برگزار می شود, در ضمن همه روزه این مدیریت در خدمت  بهره برداران و ارباب رجوع است .


 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 6 بهمن 1398
  • ساعت 10
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 59