سه شنبه 19 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 5 بهمن 1398
کد 99659

دیدار سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با فرماندار ورامین

به منظور هماهنگی جهت بهره برداری از کتابخانه فردوس؛ محمدهادی ناصری سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران با فرماندار ورامین دیدار کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ محمدهادی ناصری طاهری سرپرست اداره کل کتابخانه های استان تهران روز چهارشنبه ۲ بهمن ماه با همراهی مهدیان پور؛ سرپرست معاون امور کتابخانه ها و همکاری ها و محمدرضاکریمی رییس اداره کتابخانه های شهرستان ورامین برای تعیین تکلیف کتابخانه فردوس با حسین کاغذلو فرماندار ورامین دیدار  و گفتگو کرد.

در ابتدای این دیدار حسین کاغذلو فرماندار ورامین گفت: کتابخانه فردوس از پروژه‌های سفر رهبر معظم انقلاب به شهرستان ورامین در سال ۱۳۸۲ است که به دلیل جانمایی نامناسب، پس از مدتی فعالیت، به حال خود رها شده است.

وی گفت: سال گذشته جلسه ای برای تعیین تکلیف این کتابخانه برگزار و مقرر شد تا با واگذاری این ساختمان به شهرداری، زمینه احداث یک کتابخانه دیگر فراهم شود ولی این موضوع محقق نشد.

فرماندار ورامین با بیان اینکه مردم انتظار دارند تا تکلیف این کتابخانه هر چه زودتر مشخص شود و مسئولان موظفند تا بر اساس تکلیف قانونی، نسبت به این امر اهتمام داشته باشند افزود: جانمایی نامناسب این کتابخانه در مکانی که در آن زمان، کمترین تعداد منزل مسکونی در حاشیه آن قرار داشت، باعث شد تا وضعیت امروز به وجود آید و باید هر چه سریعتر این کتابخانه احیاء و مورد استفاده قرار گیرد.

وی گفت: مسئولان شهرستان ورامین نیز آماده اند تا همکاری لازم را با مسئولان نهاد کتابخانه های عمومی استان تهران در خصوص راه اندازی این کتابخانه در مکانی جدید انجام دهند.

در ادامه سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان  ضمن قدردانی از نگاه فرهنگ محور فرماندار محترم ورامین از حمایت وی در انجمن تشکر کرد و گفت: در صورت تعیین مکانی جدید، کتابخانه فردوس ورامین به سرعت به مکان جدید منتقل و تجهیز می شود.

وی افزود: جانمایی غیر کارشناسی صورت گرفته در احداث این کتابخانه در ورامین، باعث شد تا نتوان به خوبی از آن استفاده کرد، همچنین  وضعیت نامناسب ساخت این فضا باعث شده تا امروز برای بازسازی آن به هزینه بسیار زیادی نیاز باشد، حساسیت موضوع کتابخانه فردوس باعث شد تا با تاکید دبیر کل محترم نهاد؛ مدیران نهاد کتابخانه های عمومی کشور از محل آن بازدید و نتیجه بررسی های خود را به مسئولان منتقل کنند.

سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران گفت: اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران آماده است تا در صورت تعیین یک مکان موقت، به سرعت نسبت به تجهیز آن اقدام کرده و کتابخانه فردوس را جهت استفاده اعضاء و شهروندان عزیز ورامینی بار دیگر احیا کند.

ناصری پیشنهاد داد تا از فضاهای موجود در شهرستان جهت بازگشایی کتابخانه استفاده شود.

همچنین در ادامه این بازدید محمد هادی ناصری از کتابخانه های ولیعصر(عج)، علامه قطب الدین رازی و شهید فتوحی شعار شهرستان ورامین بازدید و از نزدیک با کتابداران این کتابخانه ها دیدار و گفتگو کردند.

  • نوشته شده
  • در شنبه 5 بهمن 1398
  • ساعت 15
  • توسط اداره کتابخانه ها
  • تعداد بازدید 44