سه شنبه 19 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 5 بهمن 1398
کد 99617

مسابقه‌ کتابخوانی «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر»در کتابخانه های عمومی شهرستان قدس برگزار می‌شود

با هدف ترویج و همگانی کردن امر به معروف و نهی از منکر نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با همکاری ستاد امر به معروف و نهی از منکر مسابقه‌ کتابخوانی با محوریت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» برگزار می‌کند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قدس، علاقمندان درشهرستان قدس برای دریافت کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی ازمنکر» و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی  شهرستان قدس کتابخانه مرکزی واقع در بلوارشهید قربانی (خیابان عمارت) – کوچه فجردوم و شماره تماس۴۶۸۳۳۷۴۴-۴۶۸۷۶۶۶۶- کتابخانه جوادالائمه(ع) واقع درمیدان ساعت-خیابان نفت و شماره تماس ۴۶۸۷۵۰۶۷ و کتابخانه امام علی(ع) واقع در روستای هفت جوی-نبش خیابان فرهنگیان اول و شماره تماس ۴۶۸۹۲۵۷۲ مراجعه نمایند.
همچنین علاقه‌مندان  برای دریافت نسخه الکترونیک این کتاب و کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این مسابقه می‌توانند به سامانه مسابقات فرهنگی نهاد به آدرس samakpl.ir مراجعه کنند.
جوایز درنظرگرفته شده برای برگزیدگان این مسابقه نیز شامل ۱۲ کمک هزینه سفر به عتبات عالیات، ۲۴ کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و ۳۱۳ کارت هدیه نقدی (به ارزش یک میلیون ریال) خواهد بود.
کتاب «فرهنگ مختصر امر به معروف و نهی از منکر» تهیه شده توسط گروهی از مولفان در انتشارات مهرسا، در ۹۶ صفحه و پنج بخش کلی، مهم‌ترین مباحث مطرح در حوزه امر به معروف و نهی از منکر را ارائه داده است. این بخش‌ها شامل «آیاتی از قرآن کریم»، «چهل حدیث از معصومین»، «امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام خمینی»، «امر به معروف و نهی از منکر از دیدگاه امام خامنه‌ای»، «قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از از منکر» هستند.
گفتنی است کتابچه حاضر مجموعه مختصری از حکمت‌های مندرج در قرآن کریم، احادیث معصومین علیهم السلام و بیانات امام خمینی(ره) و آیت‌الله خامنه‌ای(مدظله العالی)، بدون حاشیه‌ای از هیچ نویسنده‌ای است. هدف از تهیه این مجموعه آشنایی عموم مردم با مفاهیم پایه‌ای امر به معروف و نهی از منکر و گسترش فرهنگ خواندن متون اصیل است. این کتاب سعی دارد مفاهیم کلیدی امر به معروف و نهی از منکر را به صورت خلاصه و در جهت ایجاد فضایی برای تفکر خواننده ایجاد کند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 5 بهمن 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری قدس
  • تعداد بازدید 63
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری قدس