سه شنبه 19 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 5 بهمن 1398
کد 99583

۳۰ درصد گلخانه های کشور در استان تهران است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با اشاره به توسعه فعالیت کشت های گلخانه ای در این استان اعلام کرد: ۳۰ درصد گلخانه های کشور در استان تهران است و به نوعی این استان آبروی گلخانه های کشور است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، ذوالفقاری در شورای تحقیقات کشاورزی استان تهران که در پردیس کشاورزی دانشگاه تهران(ابوریحان) برگزار شد، گفت: ۱۴ هزار گلخانه در کل کشور داریم که از این میزان ۳ هزار و ۶۰۰ هکتار آن در استان تهران فعال است.
وی ادامه داد:‌ بیشترین گلخانه های احداث استان تهران در مناطق جنوبی استان از جمله شهرستان پاکدشت، پیشوا و ورامین است.
ذوالفقاری با اشاره به توسعه رو به رشد احداث گلخانه در این استان اعلام کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۲۴۲ هکتار گلخانه در استان تهران احداث شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران با بیان اینکه باید به سمت کشت محصولات کم آب بر برویم تاکید کرد: با کشت گلخانه ای در مصرف آب صرفه جویی می شود و همچنین تلاش داریم در کنار توسعه کاشت محصولات کشاورزی در فضای بسته کشت محصول زعفران را در استان تهران توسعه دهیم که مرکز تحقیقات و بخش دانشگاهی می توانند در پیشبرد اهداف این بخش و بهبود روند اجرا نقش موثری داشته باشند.
وی افزود: از ابتدای امسال ۱۹۵ هکتار گلخانه بصورت خود اجرایی بوده و همچنین ۴۰ هکتار مربوط به بازسازی و نوسازی گلخانه های موجود در استان تهران بوده است.
ذوالفقاری افزود: دولت از احداث گلخانه با ارائه تسهیلات بانکی ارزان قیمت حمایت می کند و متقاضیان می توانند با مراجعه به جهاد کشاورزی در شهرستان های مختلف از تسهیلات دولتی استفاده کنند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران خاطرنشان کرد: تلاش می کنیم با بهره گیری از تمام ظرفیت کشت محصول زعفران را در استان توسعه دهیم که بیشترین کشت این محصول در شهرستان رباط کریم صورت می گیرد.
ذوالفقاری تصریح کرد: ضریب خوداتکایی محصولات کشاورزی ۹۰ درصد است و باید گفت که ۹۰ درصد خوراک مردم در داخل کشور تامین می شود و این امنیت غذایی بالا موجب می شود که روی پای خود بایستیم و خود را از واردات محصولات غذایی بی نیاز کنیم.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 5 بهمن 1398
  • ساعت 08
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 25