دوشنبه 18 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 2 بهمن 1398
کد 99446

رفع تصرف 100 هزار متر مربع از اراضی حریم و بستر رودخانه حبله رود در فیروزکوه

مدیر امور منابع آب فیروزکوه از رفع تصرف 10 هکتار از اراضی حریم و بستر رودخانه حبله رود در محدوده عملکرد این امور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "وحید مرادی نسب" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی آبهای سطحی و واحد حقوقی این امورحدود (10 هکتار) از اراضی بستر رودخانه حبله رود در محدوده روستاهای دریابک و مزداران با اخذ دستور از دادستان شهرستان فیروزکوه و در معیت مامورین نیروی انتظامی منطقه رفع تصرف گردید.

وی افزود: تخریب واحد مسکونی ویلایی به صورت دو طبقه و دیوارهای واقع در حریم و بستر رودخانه حبله رود در یک روز کاری انجام شد.

مرادی نسب در ادامه گفت: همچنین تعداد 26 مورد از گلخانه های غیرمجاز واقع در بستر رودخانه حبله رود پس از ابلاغ اخطاریه های مربوطه و با پیگیری مستمر به صورت داوطلبانه از سوی  گلخانه داران در بازه مشخص شده رفع تصرف گردید.

وی تصریح کرد: در راستای صیانت و حفاظت از رودخانه ها و مجاری آبهای سطحی و جلوگیری از ساخت و ساز غیر مجاز در حریم و بستر رودخانه ها، گروه های گشت و بازرسی این امور بطور مستمر و روزانه در منطقه در حال گشت زنی بوده و به محض مشاهده هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز فوراً اقدامات لازم جهت جلوگیری از ادامه تصرف و رفع تصرف صورت می گیرد.

مدیر امور آب فیروزکوه گفت: در ابتدا اخطاریه لازم به متخلف یا متخلفین جهت رفع تخلف داده می شود و در صورت بی توجهی به اخطارها با کسب دستور قضایی نسبت به برخورد قاطع با متخلفان اقدام می شود.

مرادی نسب در پایان خاطر نشان کرد: امور منابع آب شهرستان فیروزکوه با توجه به وظیفه ذاتی خود بر اساس قانون با هر گونه تخلف در زمینه آبهای سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 2 بهمن 1398
  • ساعت 13
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 50