سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 2 بهمن 1398
کد 99415

دوره آموزشی «آشنایی با پدافند غیرعامل» برگزار شد

دوره آموزشی «آشنایی با پدافند غیرعامل» با حضور مسئولان کتابخانه های استان تهران در سالن کنفرانس کتابخانه عمومی پارک شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، دوره آموزشی عمومی «آشنایی با پدافند غیرعامل» با همکاری کمیته پدافند غیرعامل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان پدافند غیر عامل کشور و با رویکرد اطلاع رسانی و آموزش، با حضور ۱۵۰ نفر از مسئولان کتابخانه‌های عمومی استان و روسای ادارات شهرستان ها طی سه روز در سالن کنفرانس کتابخانه عمومی پارک شهر برگزار شد.

شرکت کنندگان در این دوره با مفاهیمی چون تاریخچه پدافند، قوانین و مقررات، ضرورت پدافند غیر عامل در قالب موضوعاتی مانند اصول و مبانی، کارکرد اهداف، مباحث فرهنگی، سایبری و مردم محور پدافند غیرعامل با هدف شناسایی تهدیدها و اولویت بندی آن ها آشنا شدند؛ شناخت نقاط قوت و ضعف واحدهای تحت نظر از دیگر کارکردهای این دوره آموزشی بوده است.

گفتنی است، پدافند غیرعامل، مجموعه اقدامات غیرمسلحانه‌ای است که موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، تداوم فعالیت‌های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدها و اقدامات نظامی دشمن می‌شود.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 2 بهمن 1398
  • ساعت 11
  • توسط اداره کتابخانه ها
  • تعداد بازدید 40