سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 2 بهمن 1398
کد 99414

اکران «منطقه پرواز ممنوع» و «بنیامین» در کتابخانه مرکزی پارک‌شهر

کتابخانه مرکزی پارک‌شهر تهران، با حضور بیش از ۳۶۰ نفر از اعضای کودک و نوجوان خود، میزبان اکران فیلم‌های «بنیامین» و «منطقه پرواز ممنوع» شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران، در راستای سیاست‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در تبدیل کتابخانه‌های عمومی به مراکز چند منظوره فرهنگی اجتماعی، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی از جمله اکران فیلم‌های سینمایی برای اعضای کتابخانه‌های عمومی، با توجه به ظرفیت‌های موجود در کتابخانه‌ها، در دستور کار این مراکز فرهنگی و اجتماعی قرار گرفت.

بر این اساس کتابخانه مرکزی پارک‌شهر تهران میزبان اکران پرمخاطب‌ترین فیلم‌های جشنواره کودک و نوجوان اصفهان بود که بر این اساس انیمیشن سینمایی «بنیامین» با حضور ۱۶۰ نفر از اعضای کودک و فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» با حضور ۲۰۰ نفر از اعضای نوجوان این کتابخانه اکران شد.

گفتنی است پیشتر و برای اولین بار فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع»  پنجشنبه ۱۲دی در کتابخانه مرکزی پارک‌شهر اکران شد که به دلیل استقبال گسترده، برخی اعضای نوجوان کتابخانه موفق به دیدن فیلم نشدند. بر همین اساس با توجه به درخواست های مکرر برای اکران مجدد،  این فیلم برای دومین بار بر اساس پیش ثبت نام انجام شده، در ۲۶ دی ماه اکران شد که اعضای نوجوان به همراه والدین خود شاهد اکران فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع»   و فیلم پویانمایی «بنیامین» شدند که در مجموع بیش از ۵۶۰ نفر از  اعضای کودک و نوجوان به همراه والدین خود در کتابخانه مرکزی پارک شهر تهران به تماشای این دو فیلم نشستند.

فیلم سینمایی «منطقه پرواز ممنوع» روایتگر داستان سه نوجوان است که در حین آماده‌ شدن برای مسابقه ساخت پهپاد، با پیدا شدن یک یوزپلنگ در حوالی محل زندگی‌شان، وارد مسائل و درگیری‌های مختلف و مهیجی می‌شوند.

انیمیشن سینمایی «بنیامین» نیز داستان به اسارت بردن مادر بنیامین، شخصیت اصلی این انیمیشن، توسط سربازان کاخ فرعون است.  بنیامین تصمیم می‌گیرد برای نجات مادرش به سفری پرخطر برود و این سرآغازی برای ماجراهای پرفراز و نشیب بنیامین و دوستش آشر است.

 

 

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 2 بهمن 1398
  • ساعت 11
  • توسط اداره کتابخانه ها
  • تعداد بازدید 56