سه شنبه 12 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 28 دي 1398
کد 98944

جلوگیری از برداشت غیرمجاز بیش از 17 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در دماوند

مدیر امور منابع آب شهرستان دماوند از انسداد 5 حلقه چاه غیر مجاز و در نتیجه جلوگیری از برداشت بیش از 17 هزار متر مکعب از منابع آب زیرزمینی در محدوده عملکرد این امور خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "مصطفی عباسی" با اعلام این مطلب اظهار کرد: با همکاری گروه گشت و بازرسی و اخذ دستور قضایی در جهت صیانت از منابع آبی 5 حلقه چاه غیر مجاز در مجموع به عمق 157 متر و آبدهی یک لیتر در ثانیه پر و مسدود شد.
وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 17 هزار و 820 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.
عباسی در ادامه گفت: فرونشست جزو خطراتی است که در پی برداشت های غیر مجاز از سفره های آب زیرزمینی اتفاق می افتد و همه تلاش ها و برنامه ریزی ها در جهت حفاظت و صیانت از منابع آب و همچنین جلوگیری از عواقب ناشی از برداشت های غیرمجاز از آبخوان های منطقه است.
مدیر امور منابع آب دماوند در پایان خاطر نشان کرد: این امور  بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب های سطحی و زیر زمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد نمود.
  • نوشته شده
  • در شنبه 28 دي 1398
  • ساعت 11
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 43