دوشنبه 18 فروردين 1399
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 25 دي 1398
کد 98798

۹ کشاورز استان‌ تهران در کشور نمونه شدند + معرفی کشاورزان

در سی و چهارمین جشنواره معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی، استان تهران با معرفی 9 کشاورز نمونه حائز رتبه برتر در بین استانهای کشور شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، بالا بودن کیفیت شیر خام تولیدی و پایین بودن بار میکروبی، تولید محصول متناسب با استاندارد های جهانی، بکار گیری توصیه های فنی کارشناسان ومحققان، استفاده از تجهیزات و روشهای نوین در برنامه تولید واعمال مدیریت علمی و فنی در امر پرورش با هدف کاهش خطر پذیری و... از ویژگی های فعالیت ۹ کشاورز استان‌ تهران است که در کشور نمونه شدند.
همزمان با سی و چهارمین جشنواره معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی که با حضور رییس جمهور در مرکز همایشهای بین المللی جمهوری اسلامی ایران ، 9 نمونه بخش کشاورزی استان تهران در شاخص های زراعی، باغی، دام، طیور، صنایع کشاورزی، ترویج و تشکل ها مورد تقدیر قرار گرفتند.
کوروش سپه پور در رشته فعالیت گاودار صنعتی از شهرستان قدس با ظرفیت پرورش 2000 راس دام شیری و استفاده از کادر مجرب و با سابقه در تمامی بخش های مدیریتی ، فنی و کشاورزی- استفاده از سیستم کامل CIP برای شستشو و ضدعفونی مخازن نگهداری و انتقال شیر خام- افزایش میانگین رکورد تولید شیر در دوسال گذشته- بالا بودن کیفیت شیر خام تولیدی و پایین بودن بار میکروبی نمونه ملی 98کشور شد.
ابوالفضل ایرانشاهی در رشته فعاليت: گلخانه گل وگیاهان  زینتی با فعاليت شاخص تولید محصول متناسب با استاندارد های جهانی- تجهیز گلخانه به سیستم اتوماسیون کنترل مرکزی - بکار گیری توصیه های فنی کارشناسان ومحققان- مدیریت بهینه واحد گلخانه هیدرو پونیک رعایت اصول فنی گلخانه در جهت مصرف بهینه انرژی از شهرستان پاکدشت در زمره نمونه های کشوری امسال قرار گرفت.
بهروز رضایی از شهرستان ورامین با پرورش و نگهداري 400 قطعه مولد و 2000 قطعه پروار شترمرغ به دلیل ارتباط مستقیم با کارشناسان بخش تحقیقات و اجرا ، استفاده از پوشش بیمه ای در واحد تولیدی ،انتقال تجارب و توصیه های فنی به سایر تولید کنندگان ،شرکت در نمایشگاه های داخلی و خارجی عنوان نمونه ملی 98کشور را اخذ کرد.
بهمن فیلم با تولید 260 تن ماهی قزل آلا در هر دوره و استفاده از تجهیزات و روشهای نوین در برنامه تولید- اعمال مدیریت علمی و فنی در امر پرورش با هدف کاهش خطر پذیری- رعایت نکات بهداشتی در فرآیند تولید و تغذیه- استفاده از دستگاه اکسیژن ساز برای ارتقاء کیفی آب -  بهره گیری از نتایج تحقیقاتی و دانشگاهی در مزرعه از دیگر کشاورزان استان تهران است که به عنوان نمونه ملی سال 98 معرفی شد.
صمد ابراهیمی تولید کننده نمونه سیب درختی با تولید بالای سیب درختی در هکتار و مدیریت تلفیقی آفات، بیماری ها و علف های هرز - استفاده از پایه های رویشی وارقام اصلاح شده جدید – مدیریت بهینه کف باغ و رعایت اصول بهدداشتی و زیست محیطی  - شرکت در برنامه های سایت الگویی سیب درختی- مدیریت صحیح تغذیه و مصرف بهینه عناصر بر اساس نتایج آنالیز و توصیه های کارشناسی از شهرستان دماوند عنوان نمونه های کشوری سال 98 را کسب کرد.
علی سلطانی فعال زنبورداری، با تولید  2تن عسل از تعداد 1000 کلنی در سال و رعایت ضوابط و مقررات بهداشت کلنی ها - رعایت برنامه کوچ زنبورستان - تولید محصولات متفاوت زنبورعسل با رعایت موازین فنی و بهداشتی- تعامل و همکاری مستمر با دستگاه های اجرایی و تحقیقاتی- حذف داروهای شیمیایی و آنتی بیوتیک ها در زنبورستان نمونه ملی کشور در سال جاری شد.
محمود حضرتی با تولید 250 تن گوجه فرنگی نشایی در هکتار و تغذیه بهینه گیاهی – استفاده از سیستم آبیاری نوار تیپ – بهره گیری از تجارب خبرگان کشاورزی و توصیه های فنی کارشناسان – برداشت به موقع و تولید محصول مناسب و با کیفیت  - استفاده از بذور مناسب در ملارد عنوان کشاورز نمونه ملی امسال کشور را اخذ کرد.
نیما سیاح، پرورش دهنده بزشیری با پرورش 4200راس بز شیری نژاد سانن و آلپاین و مدیریت مناسب کنترل بیماریهای واگیردار- بهبود مدیریت و کاهش هزینه های خوراک مصرفی گله- واکسیناسیون گله بر اساس دستور العمل های دامپزشکی- رعایت کامل اصول بهداشتی و فنی به منظور افزایش راندمان گله در فیروزکوه ازجمله نمونه های برتر کشوری سال 98 در بخش کشاورزی بود.
یداله کشاورز در رشته فعاليت اتحادیه شرکت های تعاونی روستایی هم با ارائه خدمات به اعضای شرکت های تعاونی روستایی و تهیه وتوزیع میوه شب عید - خرید محصولات کشاورزی  -خرید و توزیع نهاده های کشاورزی (کود ، بذر و...) از شهرستان تهران عنوان نمونه برتر کشور در بخش کشاورزی را در سال 98 اخذ کرد.
گفتنی است ۱۶۶ کشاورز نمونه و پیشرو در کشور همزمان با سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با حضور «حسن روحانی» رییس جمهوری و  سرپرست وزارت جهاد کشاورزی ، معاونین ، مدیران  کل ،روسای سازمانهاو کارشناسان و محققان بخش کشاورزی و کشاورزان تقدیر شدند.

 
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 25 دي 1398
  • ساعت 15
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 64