يکشنبه 6 بهمن 1398
En Fa
تاریخ : سه شنبه 24 دي 1398
کد 98667

بازدید فرماندار اسلامشهر از نمایشگاه فرهنگی هنری مبارزه با قاچاق کالا

فرماندار شهرستان اسلامشهر صبح امروز در نمایشگاه فرهنگی هنری مبارزه با قاچاق کالا در مجموعه مجد حضور یافت و از غرفه های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر در حاشیه این بازدید که علیرضا جعفری معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرماندار شهرستان نیز حضور داشت، مسعود مرسلپور در سخنانی با بیان اینکه در امر مهم مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید از تمام ظرفیت های فرهنگی استفاده کرد اظهار داشت: اقدامات فرهنگی باید با هدف آگاهی بخشی به مردم در خصوص تبعات مصرف کالای قاچاق انجام شود تا مردم نسبت به تبعات فرهنگی، سیاسی، بهداشتی و اقتصادی قاچاق مطلع شوند.
مرسلپور با بیان اینکه قاچاق پدیده شوم و مخربی است که صدمات فراوانی بر پیکر اقتصاد ملی وارد کرده و راه مهار آن اعتقاد عملی مردم به مصرف کالای ساخت داخل است افزود: مردمی کردن مبارزه با قاچاق کالا و ارز مهمترین اولویت اقدامات فرهنگی بشمار می رود.
فرماندار اسلامشهر همچنین به نقش مهم رسانه‌ها در فرهنگ سازی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت فضای مجازی و شبکه‌های پیام رسان برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی از مضرات و عواقب استفاده از کالاهای قاچاق به خصوص لوازم آرایشی و بهداشتی و مواد خوراکی استفاده کنیم تا توجه و حساسیت مردم در این زمینه بر انگیخته شود.
گفتنی است در نخستین نمایشگاه فرهنگی ،هنری مبارزه با قاچاق کالا که به همت معاونت سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرمانداری اسلامشهر در حال برگزاری است مراکز فنی و حرفه ای، فرماندهی انتظامی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، کمیته امداد امام خمینی(ره)، مرکزنخبگان دارا و سارا، اداره آموزش و پرورش ، دانشگاه آزاد اسلامی، اتاق اصناف، کمیته امور بانوان و خانواده فرمانداری، اداره صمت و شبکه بهداشت و درمان با برپایی غرفه هایی حضور دارند.
 
 
 
 
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 24 دي 1398
  • ساعت 18
  • توسط روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر
  • تعداد بازدید 24
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری اسلامشهر