Aa
جمعه 20 تير 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 23 دي 1398
کد 98599

جلوگیری ازبرداشت بیش از 35 هزار مترمکعب از منابع آب زیرزمینی در تهران بزرگ

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس گفت: طی یک هفته گذشته با انسداد 5 حلقه چاه غیر مجاز از برداشت سالانه بیش از 35 هزار متر مکعب آب جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "راما حبیبی" با اعلام مطلب فوق افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و با همکاری کارشناسان حقوقی و اخذ دستور قضایی طی یک هفته گذشته 5 حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در تهران و پردیس در مجموع به عمق  299 متر و با دبی 1.5 لیتر برثانیه  پر و مسدود شد.

وی همچنین با بیان اینکه این تعداد چاه ها در جهت اجرای طرح احیاء و تعادل بخشی آب های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی پر و مسدود شده است، افزود: با انجام این عملیات از خروج 35 هزار و 640 متر مکعب آب در سفره های زیرزمینی این امور جلوگیری خواهد شد.

سرپرست امور منابع آب تهران و پردیس تصریح کرد: ضمناً طی این مدت در بخش آب های سطحی، 1 مورد بررسی تصرفات غیرمجاز و در بخش آبهای زیرزمینی، با پیگیری های واحد بازرسی و نظارت نسبت به نصب 1 دستگاه کنتور حجمی هوشمند بر روی چاه های پروانه دار اقدام گردید.

حبیبی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت های بی رویه آب سبب افت سطح آب های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی کند.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 23 دي 1398
  • ساعت 15
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 69