Aa
سه شنبه 7 بهمن 1399
En Fa
تاریخ : دوشنبه 23 دي 1398
کد 98587

امامی امین: هدف گذاری 48 میلیارد دلاری صادرات در سال 1400؛ حذف بخشنامه های دست و پاگیر برای تسهیل صادرات ضروری است

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به ضرورت حذف بخشنامه های دست و پاگیر برای تسهیل صادرات ضروری بر تحقق هدف گذاری 48 میلیارد دلاری صادرات در سال 1400 تاکید کرد.
به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، محمد امامی امین در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی با اشاره به لزوم حضور فعال در عرصه صادرات اظهار داشت: بخشنامه ای را دولت در مورد بسته حمایتی صادراتی ابلاغ کرده اما اداره صمت اقدام جدیدی در این مورد انجام نداده بود از اینرو تکلیف شد گزارش عملکردی برای شورای گفت‌وگو آماده شود ضمن اینکه بخش خصوصی نیز مطالبه‌گرایانه این موضوع را پیگیری کند.
 
وی ادامه داد: توجه جدی به صادرات به ویژه در شرایطی که صادرات غیرنفتی که باید جایگزین نفت شود ضروری است تا هم ارزآوری و هم اشتغال ایجاد کند، ضمن اینکه بازار 600 میلیون نفری شامل 15 کشور همسایه ظرفیت مهمی است که متاسفانه سهم ایران از این بازار ناچیز و اندک است.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران بیان کرد: توانمندی‌های کشور به گونه ای است که می توان نقش پررنگی به ویژه در صادرات به کشورهای همسایه داشته باشیم اما تلاش مضاعفی برای این امر وجود ندارد و باید از فرصت‌ها به درستی استفاده کرد تا نقش خود را در بازرهای بین المللی ارتقا دهیم.
 
امامی امین سپس گفت: تراز بازرگانی کشور در مورد صادرات مثبت است البته با توجه به اینکه بخشی از ارز صادراتی برنگشته هنوز جای کار دارد و باید در این زمینه فعالتر عمل کنیم.
 
وی در مورد هدف گذاری 48 میلیارد دلاری صادرات در سال 1400 عنوان کرد: تحقق این امر ممکن است و حتی بیشتر از این میزان نیز قابل تحقق است البته به شرطی که بخشنامه های دست و پاگیر حذف شود و هم افزایی و وحدت رویه بین دستگاه ها ایجاد و نظر بخش خصوصی نیز احصا شود.
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در  پایان خاطرنشان کرد: درخواست ایجاد پایانه صادراتی سبزی و صیفی و قارچ نیز در این جلسه مطرح شد که مقرر شد اداره کل هماهنگی اقتصادی تا جلسه بعد این موارد را پیگیری و بررسی کند.
 
انتهای پیام/
 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 23 دي 1398
  • ساعت 14
  • توسط مجتبی کریمی
  • تعداد بازدید 72