Aa
جمعه 20 تير 1399
En Fa
تاریخ : يکشنبه 22 دي 1398
کد 98512

همايش آموزشي ساليانه ائمه جماعات و مسئولين فرهنگي صنعت برق كشور

به منظورافزایش سطح آگاهي و آشنایی با تکنیک های جنگ روانی و اقتصادی، همايش آموزشي ساليانه ائمه جماعات و مسئولين فرهنگي صنعت برق كشور با حضور نماینده برق منطقه ای تهران در شهر مقدس مشهد و به ميزباني برق منطقه‌اي خراسان برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری برق منطقه ای تهران (تابش)، به منظورافزایش سطح  آگاهي و آشنایی با تکنیک های جنگ روانی و اقتصادی، ، دشمن شناسی از منظر مقام معظم رهبری ، توسعه و ترویج شیوه های نوین مصرف بهینه آب و برق ، تاثیر رسانه و فضای مجازی در خانواده و تشريح بيانيه گام دوم انقلاب، همايش آموزشي ساليانه ائمه جماعات و مسئولين فرهنگي صنعت برق كشور با حضور حجج اسلام قرائتی و فاضل خراسانی و نيز دكتر انجم شعاع معاون حقوقی ، پشتیبانی و مجلس و رئیس شورای فرهنگی وزارت نیرو ، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی توانیر، رئیس شورای فرهنگی توانیر و برخی از مدیران عامل صنعت برق و مشاور مدیرعامل در امور فرهنگی و تبلیغات برق منطقه ای تهران ، در مشهد مقدس و به ميزباني برق منطقه‌اي خراسان برگزار شد.
رئیس ستاد اقامه نماز با تاکید بر لزوم کار جدی بر روی مساله اقامه نماز و قرآن تصریح کرد: باید بر منبرها تفسیر قرآن كريم ارائه داد تا هر گاه کسی سر وقت به نماز نرسید ، احساس کند به شنیدن مطلب مفید نرسیده است.
این گزارش می افزاید: معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو و رئیس شورای فرهنگی این وزارتخانه در بخش دیگر این همایش عنوان کرد: مسئولان فرهنگی موجب شده‌اند وزارت نیرو در کنار توفیقات دیگر خود، در حوزه فرهنگی و نماز نیز عملکردی قابل تقدیر داشته باشد.
انجم‌شعاع افزود: با توجه به ظرفیت‌های وزارت نیرو جهت تاثیرگذاری بر حوزه فرهنگی ؛ نخستین ظرفیت اين وزارتخانه وجود1000 امام جماعت در سراسر کشور است که استعداد فراوانی را برای وزارت نیرو به همراه دارد.
در بخش دیگری این نشست مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توانیر با اشاره به آلودگی هوا و معضلات مربوط به آن، درخصوص طرح‌های صنعت برق کشور برای مدیریت این مساله ، یکی از سیاست‌های این شرکت را کاهش آلودگی کلان‌شهرهادانست که در قالب سیاست توسعه حمل و نقل برقی با اولویت توسعه حمل و نقل موتورسیکلت‌های برقی است.
متولي‌زاده در پایان تاکید کرد: در اعمال این سیاست‌ها نقش مسئولان فرهنگی می‌تواند بسیار موثر باشد تا نظرات خود را به ما ارائه کرده و ما روش‌های خود را براساس نظرات ایشان اصلاح و تکمیل کنیم.
در اين گزارش آمده است : حجت‌الاسلام والمسلمین شیخی مشاور مدیرعامل در امور فرهنگی و تبلیغات شرکت برق  منطقه ای تهران و شركت توانير در ابتداي اين همايش ضمن تشریح برنامه‌های همایش آموزشی ائمه جماعات و مسئولین فرهنگی از حمایت همه جانبه مدیران صنعت برق در مقوله دین و فرهنگ ديني تقدیر و تشکر کرد.
در ادامه حجت‌الاسلام فاضل خراسانی استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تفسیر بخش نخست بیانیه گام دوم انقلاب از نگاه مقام معظم رهبری اظهار کرد: در دهه دوم شاهد برخی مسائل هستیم که وجود این پدیده‌های دردناک در جامعه شیعی یک پارادوکس است و نباید شاهد گسل‌های زیستی باشیم. اسلام مکتبی برای همه عصرهاست و این ما هستیم که نمی‌توانیم از اسلام به خوبی استفاده کنیم. اولین عاملی که زیرساخت‌های بهداشت و روان را در نظام سلامت و خانواده برهم زده، علم‌زدگی است. مساله دیگر سن‌زدگی و عامل سوم زندان خصوصیت‌ها و خواص است و گاهی این تصور وجود دارد که نیاز به مباحث دینی نداریم چون علم، سن یا مقام ما بالاتر رفته است. علم ضمانت اجرا ندارد و عالم شدن به معنای عامل شدن نیست. دانش باید به بینش تبدیل شود.
در انتها آزمون مفتاح 7 و رضوان5  از ائمه جماعات و مسئولین فرهنگی گرفته شد .
 
 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 22 دي 1398
  • ساعت 15
  • توسط شرکت برق منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 74