Aa
جمعه 20 تير 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 21 دي 1398
کد 98450

اصلاح نژاد دام گامي مهم و موثر در رشد وتوسعه اقتصادي است

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات در کارگاه آموزشی اصلاح نژاد دام که با حضور ۱۵۰ نفر از دامداران شهرستان درمحل سالن اجتماعات بخشداری لواسان برگزار شد، گفت: اصلاح نژاد دام گامي مهم و موثر در رشد وتوسعه اقتصادي است.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان تهران، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی اصلاح نژاد دام در محل سالن اجتماعات بخشداری لواسان با حضور تعداد ۱۵۰ نفر از دامداران شهرستان شمیرانات کرد .
در ابتدای این جلسه، ایلکا مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شمیرانات گفت: اصلاح نژاد دام گامي مهم و موثر در رشد توليد و توسعه اقتصادي كشور است. گوسفنداصلاح نژاد شده يكي از مهمترين مباحث اقتصادي در دامپروري و از عوامل تاثيرگذار در توليد پروتيين و امنيت غذايي است. گسترش اصلاح نژاد دام با استقلال اقتصادي، ارتباط بسيار نزديكي دارد و در اشتغالزايي مفيد و مولد، نقش بسزايي ايفا مي كند.  حفظ و حراست از اين سرمايه ملي و افزايش ميزان انواع توليدات براي تامين پروتيين حيواني و مواد خام مورد نياز صنايع كشور، تنها با سرمايه گذاري، آموزش و تحقيق و بهبود مديريت و اصلاح نژاد گوسفند و بز محقق مي شود. 
وی اضافه كرد: با توجه به افزايش تقاضا براي گوشت قرمز و لبنيات، دامداران بايد به افزايش هر چه بيشتر تعداد دام مرغوب و اصلاح شده ترغيب شوند. 
به گفته ایلکا، افزايش توليد و حداكثري كردن سود، مهمترين و اصلي ترين هدف اصلاح نژاد دام است كه بايد با برنامه ريزي مناسب و توجه ويژه در راستاي پايداري و توسعه پرورش دامهاي مزيت دار در شهرستان ( گوسفند، بز ) شود.
در ادامه کارگاه آموزشی، مرادی از اساتید برجسته در این بخش و موسس  مرکز اصلاح نژاد دام در استان تهران مطالب کاربردی را  برای دامداران حاضر در جلیه بیان داشتند و مزایای اصلاح نژاد دام را از لحاظ تولید گوشت ،شیر چند قلوزایی و کاهش هزینه ها در دوره پرورش دام با استدلالات علمی بیان داشتند .
در پایان جلسه کارگزاران بیمه دام و محصولات باغی بانک کشاورزی مباحثی را در جهت افزایش سطح بیمه در شهرستان شمیرانات مطرح کردند .
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 21 دي 1398
  • ساعت 15
  • توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تهران
  • تعداد بازدید 65