Aa
چهارشنبه 18 تير 1399
En Fa
تاریخ : سه شنبه 17 دي 1398
کد 98230

همایش هماهنگی انتخابات حوزه انتخابیه تهران برگزار شد

تحریریه خبر/ همایش هماهنگی انتخابات یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری حوزه انتخابیه تهران با حضور عوامل و دست اندر کاران انتخابات و هیات نظارت صبح روز سه شنبه 17دی ماه در محل خانه معلم منطقه 6 تهران برگزار شد
 به گزارش روابط عمومی فرمانداری تهران ، نشست هماهنگی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره خبرگان رهبری با حضور عوامل ، دست اندرکاران انتخابات و هیات نظارت حوزه انتخابیه تهران در محل خانه معلم آموزش و پرورش منطقه 6 تهران برگزار شد.
فرماندار تهران در این نشست با اشاره به عظمت حماسه حضور مردم در تشییع پیکر سردار سلیمانی دو خصیصه مهم ایشان را نخبگی نظامی‌گری و اخلاص برشمرد و اظهارداشت: بالغ بر ۴ هزار شعبه اخذ رای در تهران و افزایش ۷.۵ درصدی شعب اخذ رای در پایتخت خواهیم بود.
فرهادی از همراهی و مشارکت مدیرکل؛ فرهنگیان و روسای آموزش و پرورش شهر تهران در اجرای انتخابات قدردانی نمود و افزود: ۱۲۰ میلیون رای در تهران شمارش می شود؛ شمارش از سخت ترین مواردی است که باید به آن دقت کرد.
وی با اشاره به اینکه انتخابات تهران در زیر ذره‌بین دنیا قرار دارد اضافه کرد: فرهنگیان جزو امین ترین اقشار در اجرای انتخابات می باشند و باید تلاش کنیم تا اعتماد عمومی را نسبت به صندوق های اخذ رای افزایش دهیم.
فرماندار تهران بر تشویق به مشارکت حداکثری در انتخابات تصریح کرد و گفت: ۴۳ هزار نفر در شعب اخذ رای در شهر تهران خدمت‌رسانی خواهند کرد و بر استفاده از کارت ملی برای رای دادن در این دوره از انتخابات تاکید نمود.
وی خواستار حفظ کرامت رای دهندگان و اهتمام جهت حفظ آرامش در شعب و ایجاد نظم در برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین میان دوره پنجمین دوره خبرگان رهبری شد و ادامه داد: در سنوات قبل حتی یک شعبه باطله در تهران نداشتیم که این حاکی از دقت خوب عوامل اجرایی بوده است.
عیسی فرهادی از هئیت اجرایی تهران تقدیر نمود و بر آغاز به موقع و سر ساعت رای گیری در روز دوم اسفند و تدارکات لازم برای محل های اخذ رای تصریح کرد و تذکراتی در خصوص شمارش آرا و نحوه اجرای اخذ رای بیان نمود.
  حسن بیگی معاون اجتماعی استانداری تهران و رئیس ستاد انتخابات استان تهران در این نشست با گرامی داشت یاد و خاطره شهید سرافراز سپهبد قاسم سلیمانی؛ شعار این دوره از انتخابات را قانونمداری، مشارکت حداکثری؛ وحدت و انسجام برشمرد و اظهارداشت: در این برهه از زمان بیش از پیش به اتحاد و همبستگی نیاز داریم و امروز اگر خطای انجام دهیم دشمنان می گویند نماینده دولت و نظام این اشتباه را داشته است.
وی با اشاره به حسن خلق و پیش قدم بودن سردار سلیمانی در تمامی امور افزود: مردم قدرشناس ما خودشان در صحنه حضور پیدا کردند و خون این شهید سرافراز ثمرات متعددی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی در پی خواهد داشت.
معاون اجتماعی استانداری تهران اضافه کرد: این اولین انتخاباتی است که در گام دوم انقلاب رقم می‌خورد و شعار راهبردی وزارت کشور در گام دوم انقلاب، قانونمداری؛ بی طرفی و انسجام ملی است؛ اگر فقط تکیه کنیم به قانون گرایی و عمل کردن به مُر قانون؛ شاهد اجرای دقیق قانون ؛ بی طرفی کامل؛ تاکید بر مشارکت عمومی و صیانت از اجرای صحیح قانون خواهیم بود.
رئیس ستاد انتخابات استان تهران با تاکید بر آموزش عوامل اجرایی انتخابات ادامه داد: ما به عنوان متولیان و مجریان انتخابات وظیفه داریم تا با تکیه بر قانون نموده و به آن عمل کنیم.
وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری افزود: وظیفه قانونی ما اجرای قانون است ولی وظیفه ملی ما مطالبه رهبری است که خواستار حضور حداکثری مردم هستند و آموزش و پرورش می‌توانند در این زمینه تاثیر به سزایی داشته باشد.
حسن بیگی یاداور شد: اهمیت دارد طوری عمل کنیم که بهانه دست دشمن ندهیم؛ انتخابات تهران ویترین انتخابات کشور است؛ همه باید یک هدف را داشته باشیم که انتخابات سهل؛ آسان و روان را به مرحله اجرا بگذاریم.
انتهای پیام/

 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 17 دي 1398
  • ساعت 17
  • توسط روابط عمومی فرمانداری تهران1
  • تعداد بازدید 106
  • واحد ارجاع دهنده فرمانداری تهران