Aa
پنجشنبه 19 تير 1399
En Fa
تاریخ : شنبه 7 دي 1398
کد 97348

نهضت گسترده خدمت‌رسانی در روستاهای بخش مرکزی پاکدشت با سرعت بیشتری ادامه می‌‎یابد

بخشدار مرکزی پاکدشت گفت: طرح توسعه روستایی تلاشی فراگير است که در یک حوزه خلاصه نمی‌شود بلکه کليه بخش‌ها و زمينه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی و فرهنگی را در بر می‌گیرد. همچنین امر خدمت‌رسانی نظیر نهضت گسترده آزادسازی‌ معابر، آسفالت و بهسازی خیابان‌ها و پیاده‌ راه‌ها و دیگر فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی به خوبی در سطح روستاها انجام گرفته است و در آینده نیز با سرعت و قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.
به‌گزارش روابط عمومی بخشداری مرکزی شهرستان پاکدشت، جلسه بررسی مسائل و مشکلات روستای گلزارپایین با حضور مهندس خانی بخشدار مرکزی، جوادی دهیار، بنایی رییس شورا و جمشیدی، احمدی، بنایی‌ و قاسمی اعضای شورا برگزار شد.

خانی بخشدار مرکزی پاکدشت با تأکید بر حل مشکلات روستا گفت: بازدید دوره‌ای و مستمر از روستاهای بخش مرکزی در دستور کار این بخشداری قرار دارد و طی آن نیازها، مسائل، امکانات و ظرفیت‌های روستاها بررسی و در جهت رفع مشکلات و عمران‌وآبادانی آنها تلاش و برنامه ریزی می‌شود.

وی افزود: طرح توسعه روستایی تلاشی فراگير است که در یک حوزه خلاصه نمی‌شود بلکه کليه بخش‌ها و زمينه‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی و فرهنگی را در بر می‌گیرد.

این مقام مسئول در ادامه با اشاره به اینکه شهرستان پاکدشت و بخش مرکزی قطب اصلی گل‌و‌گیاه کشور و قلب تپنده این صنعت خوشرنگ و بو است؛ بیان کرد: بخش مرکزی پاکدشت با وجود بیش از ۱۰۰۰ هکتار سطح زیر کشت گلخانه‌ای حدود یک پنجم اراضی گلخانه‌ای کشور را  در خود جای داده و سالانه حدود یک میلیارد گل شاخه بریده تولید می‌کند و بدین جهت پایتخت گل‌وگیاه ایران اسلامی نام گرفته است و بدون تردید می‌تواند به‌عنوان یک پتانسیل منحصربه‌فرد برای جذب گردشگران و مسافران محور بین المللی امام رضا(ع) موردتوجه قرار گیرد و دستاوردهای بزرگی برای صنعت توریسم پاکدشت کسب شود.

نماینده عالی دولت در بخش مرکزی شهرستان پاکدشت در این دیدار ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکرد دهیاری و شورای اسلامی روستای گلزارپایین خاطرنشان کرد: علیرغم مشکلات و موانع موجود در کشور، امر خدمت‌رسانی نظیر نهضت گسترده آزادسازی‌ معابر، آسفالت و بهسازی خیابان‌ها و پیاده‌ راه‌ها و دیگر فعالیت‌های عمرانی و فرهنگی به خوبی در سطح روستاها انجام گرفته است و در آینده نیز با سرعت و قوت بیشتری ادامه خواهد یافت.

گفتنی است روستای هدف گردشگری گلزار بیش از ۵۰ درصد گل‌وگیاه کشور را تولید و توزیع می‌کند. علاوه بر این ۶۰ درصد گل های تک شاخه‌ای ایران نیز از این روستا به کشورهای جهان صادر می‌شود. بیشترین تولیداتی که در این گل باغ‌ها و گلخانه‌ها خواهید دید، گل‌های شمعدانی، رز، میخک، ژربرا، سنبل، داودی، استرومربا، استرلیتزیا، لیسیانتوس، آنتریوم و ارکیده است.
  • نوشته شده
  • در شنبه 7 دي 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پاکدشت
  • تعداد بازدید 16
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری پاکدشت