يکشنبه 6 بهمن 1398
En Fa
تاریخ : شنبه 23 آذر 1398
کد 95986

یک واحد غیرمجاز ذوب باطری‌ فرسوده در کهریزک پلمب شد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: یک واحد غیرمجاز ذوب باطری‌ فرسوده با سه کوره فعال به دلیل آلایندگی شدید آب و هوا در کهریزک این شهرستان پلمب شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، زهره عبادتی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری اظهار داشت: این واحد غیرمجاز با ذوب سرب باطری‌ها فرسوده، آلودگی هوای بسیار شدیدی در منطقه ایجاد می‌کرد به طوری که انوع گازهای سمی از جمله سرب و فلزات سنگین وارد هوا و ریه مردم منطقه می‌شد.
وی افزود: اسید موجود در باطری‌های فرسوده نیز توسط این واحد غیرمجاز به داخل چاه‌های جذبی ریخته می‌شد که در اثر آن منابع زیر زمینی آب منطقه به شدت آلوده می‌شد.
این مسئول با تاکید بر اینکه واحدهای ذوب باطری باید مجهز به فیلتراسیون ویژه و سیستم تصفیه فاضلاب پیشرفته باشند، تصریح کرد: دودکش‌های واحدهای غیراستاندارد ذوب فلزات از جمله سرب علاوه بر آلودگی محیط زیست تاثیرات جبران ناپذیری بر روی سلامت ساکنان منطقه می گذارد.
عبادتی یادآور شد: سودجویی برخی از افراد که به دنبال سرب موجود در باطری‌های فرسوده هستند نباید موجب آلودگی محیط زیست و بیماری شهروندان شود، اداره محیط زیست با این گونه افراد به شدت برخورد می کند.
وی با بیان اینکه کهریزک به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرارگیری در کنار مراکز جمع آوری ضایعات و زباله‌های کلان شهر تهران همواره محل ذوب فلزات مختلف و پلاستیک است، اضافه کرد: متخلفان باید بدانند بازرسان اداره محیط زیست با تمام امکانات و در طول ۲۴ ساعت در منطقه گشت می زنند و با هرگونه تخلف زیست محیطی به شدت برخورد می نمایند.
عبادتی در پایان ‌از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی از جمله کارگاه‌های ذوب فلزات، آتش زدن کابل برق، لاستیک کامیون و سایر موارد مراتب را به اداره محیط زیست شهرستان گزارش دهند.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 23 آذر 1398
  • ساعت 03
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 31
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری