يکشنبه 6 بهمن 1398
En Fa
تاریخ : شنبه 23 آذر 1398
کد 95983

۱۲۰۰ تن انواع سبزی و صیفی در گلخانه‌های ری تولید شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری گفت: یکهزار و ۲۰۰ تن انواع سبزی و صیفی سال زارعی گذشته در گلخانه‌های این شهرستان تولید و به بازار مصرف عرضه شد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، محمد عباسی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ری اظهار داشت: شهرستان ری هم اکنون دارای ۱۲ هکتار گلخانه فعال و ۱۸ هکتار گلخانه در حال احداث است که تا پایان سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه هر هکتار گلخانه برای هشت نفر اشتغال مستقیم و ۱۰ اشتغال غیرمستقیم ایجاد می کند، افزود: این نوع کشت در مقایسه با کشت در فضای باز ۱۰ برابر راندمان تولید سبزی و صیفی جات افزایش داده و میزان مصرف آب ار نیز کاهش می دهد.
عباسی اضافه کرد: توسعه کشت گلخانه ای با توجه به بحران کم آبی و افزایش تولید و بهره وری بالا، راهبرد اصلی و نیاز ضروری امروز بخش کشاورزی جنوب تهران است که در صدد جایگزین به جای محصولات دیگر هستیم.
این مسئول  با بیان اینکه شهرستان ری در فصول سرد سال اکثر مواقع دارای هوای آفتابی است و دمای مناسب برای کشت محصولات کشاورزی را نیز دارد، تصریح کرد: کشت گلخانه ای در این منطقه از لحاظ مصرف پایین سوخت و هزینه های جاری نگهداری گلخانه بسیار مقرون به صرفه است.
عباسی ادامه داد: وجود نور خورشید و دمای مناسب باعث رویش سریع و مناسب سبزیجات، صیفی جات در گلخانه ها می شود از این رو کشاورزان شهرستان ری میل و انگیزه بالایی به کشت گلخانه ای دارند.
وی یادآور شد: قرارگیری شهرستان ری در کنار بازار بزرگ سبزی و صیفی کلان شهر تهران انگیزه مضاعفی در میان کشاورزان برای ایجاد گلخانه به وجود آورده است که باید با حمایت‌های مالی و اعطای وام‌های کم بهره از این قشر زحمت کش حمایت شود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 23 آذر 1398
  • ساعت 03
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 17
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری