يکشنبه 6 بهمن 1398
En Fa
تاریخ : شنبه 23 آذر 1398
کد 95982

محکومیت حبس برای متصدیان سه دامداری در شهرستان ری

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری از صدور حکم یک سال حبس تعزیری برای متصدیان سه واحد دامداری متخلف در بخش حسن آباد فشافویه این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان ری، زهره عبادتی رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری اظهار داشت: متصدیان این دامداری‌ها به دلیل نداشتن سامانه تصفیه فاضلاب و همچنین نداشتن مدیریت صحیح دفع پسماند پس از دریافت چند مرحله اخطاریه زیست محیطی با شکایت اداره محیط زیست به یک سال حبس تعزیری محکوم شدند.
وی با اشاره به اینکه محکومیت حبس این افراد مشروط به انجام الزامات محیط زیستی از جمله احداث سامانه تصفیه فاضلاب و مدیریت صحیح و اصولی پسماند در دامداری‌ها است، افزود: محکومان این پرونده باید نسبت به احداث تصفیه خانه و سیستم استاندارد دفع پسماند طی یک سال آینده اقدامات لازم را انجام دهند.
وی اضافه کرد: اگر متصدیان این دامداری‌ها طی یک سال آینده نسبت به برطرف نکردن مشکلات زیست محیطی اقدامات لازم را انجام ندهند ضمن محکومیت به حبس، دامداری‌هایشان نیز به دستور مراجع قضایی پلمپ خواهد شد.
عبادتی با بیان اینکه انباشت غیر اصولی پسماند دامداری‌ها باعث تولید گاز متان می شود، تصریح کرد: این گاز گلخانه‌ای بسیار خطرناک است و اگر به خوبی مدیریت نشود باعث گرمایش زمین می شود.
وی یادآور شد: دامداری‌ها باید از گاز متان در تامین سوخت واحد تولیدیشان استفاده کنند تا ضمن کاهش هزینه سوخت از خطر این گاز به محیط زیست نیز جلوگیری نمایند.
رییس اداره محیط زیست ری احداث تصفیه خانه را اولویت های زیست محیطی دامداری های جنوب پایتخت عنوان کرد و گفت: تصفیه خانه موجب کاهش مصرف آب و استفاده از آن در بخش کشاورزی و شستشوی دامداری‌های و در بلند مدت موجب کاهش هزینه تولید می شود.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 23 آذر 1398
  • ساعت 03
  • توسط روابط عمومی فرمانداری ری
  • تعداد بازدید 21
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری ری