يکشنبه 6 بهمن 1398
En Fa
تاریخ : شنبه 23 آذر 1398
کد 95928

لزوم استفاده از ظرفیت مدارس برای افزایش مشارکت در انتخابات

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند گفت: مدارس نباید محلی برای تبلیغات کاندیدای انتخابات باشد، اما با استفاده از ظرفیت آن می‌توان در جهت ترغیب دانش‌آموزان و والدین آنها برای تعیین سرنوشت کشور استفاده کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دماوند، شاهرخ جهانشاهی در هشتمین نشست شورای آموزش و پرورش دماوند اظهار کرد: ما در کارگروهی که در فرمانداری تشکیل شد، به برخی از موضوعات به ویژه بحث آنفلوانزا پرداختیم و به همکاری مدیران مدارس در خصوص ارجاع دانش‌آموزان مبتلا به مراکز درمانی تأکید کردیم.

وی افزود: حدود 30 هزار دانش‌آموز در شهرستان دماوند وجود دارد که با در نظر گرفتن خانواده آنها، تقریبا همه جمعیت شهرستان را در برمی‌گیرد، از این رو یکی از مهم‌ترین موضوعات، توجه به بحث آسیب‌های اجتماعی در بین دانش‌آموزان است.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند ادامه داد: در حال حاضر، رویکرد دشمنان ما، گسترش آسیب‌های اجتماعی و شیوع مواد مخدر بین نوجوانان، جوانان و قشر دانش‌آموز است و ما باید در این راستا تدابیر لازم را در نظر بگیریم.

جهانشاهی بیان کرد: علاوه بر این، بهداشت روان در کنار سلامت جسم نیز از جمله موضوعات حایز اهمیت است که در این راستا باید موضوعاتی که در روند یادگیری اختلال ایجاد می‌کند، مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: از دیگر موضوعات حایز اهمیت، گسترش مشارکت بین دانش‌آموزان است، به عنوان مثال پیش از این امر برف‌روبی توسط مردم و با مشارکت آنها صورت می‌گرفت و اکنون شاهد فعالیت شهرداری‌ها در این خصوص هستیم، از این رو گسترش مشارکت دانش‌آموزان در امور مختلف مدرسه نیز حایز اهمیت است.

معاون سیاسی و انتظامی فرماندار دماوند اشاره‌ای نیز به آغاز فرآیند انتخابات به صورت رسمی داشت و گفت: یکی از نهادهایی که می‌تواند در راستای گسترش مشارکت مردم نقش مؤثری داشته باشد، آموزش و پرورش است؛ شورای آموزش و پرورش می‌تواند با توجه به بحث مشارکت افراد به دور از هرگونه خط و گروه، به موضوع مشارکت و حضور حداکثری دانش‌آموزان و خانواده‌ها کمک کند.

جهانشاهی خاطرنشان کرد: مدارس نباید محلی برای تبلیغات کاندیدای انتخابات باشد، اما با استفاده از ظرفیت آن و همچنین نهادهای دیگری مانند امور مساجد و ائمه جمعه می‌توان در جهت ترغیب دانش‌آموزان و والدین آنها برای تعیین سرنوشت کشور استفاده کرد.

وی اظهار داشت: یکی از پایه‌های اصلی جمهوری اسلامی ایران، تعیین سرنوشت کشور توسط مردم است و یکی از مصداق‌های آن بحث انتخابات است که افراد می‌توانند با شرکت در انتخابات، در تعیین سرنوشت کشور خود سهیم باشند.

انتهای پیام/
  • نوشته شده
  • در شنبه 23 آذر 1398
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری دماوند
  • تعداد بازدید 22
  • واحد ارجاع دهنده وب سایت فرمانداری دماوند