يکشنبه 6 بهمن 1398
En Fa
تاریخ : شنبه 23 آذر 1398
کد 95890

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران تاکید کرد؛ نگاه فرااستانی به تامین آب استانهای تهران، البرز و قزوین

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران در نشست تخصصی ارزیابی فنی بررسی طرح سامانه جایگزین انتقال آب شرب استان های البرز و تهران از سد طالقان که در محل سد امیرکبیر برگزار شد، بر نگاه فرا استانی به تامین آب استان های تهران، البرز و قزوین تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" در نشست تخصصی ارزیابی فنی بررسی طرح سامانه جایگزین انتقال آب شرب استان های البرز و تهران از سد طالقان که با حضور  رئیس امور آب، کشاورزی و محیط زیست سازمان برنامه و بودجه کشور و جمعی از مدیران دستگاه های اجرایی استان در محل سد امیرکبیر برگزار شد؛ اظهار داشت: باتوجه به وضیعیت موجود مشخص است که نمی توان در بخش آب به صورت استانی عمل کرد و برای تامین آب باید حتما دید فرا استانی داشته باشیم.

وی حوزه تامین آب استان تهران را از قزوین تا فیروزکوه عنوان کرد و گفت: هر پروژه تامین آب حتما باید به صورت حوزه آب ریز و نیاز آبی سه استان قزوین، البرز و تهران به صورت همزمان دیده شود.

وی با تاکید بر اینکه استان تهران حدود ۲۴۰ میلیون متر مکعب تخصیص آب از منابع آب سطحی دارد که امکان انتقال آن وجود ندارد، گفت: ۸۰ میلیون متر مکعب از این تخصیص در سامانه غرب و ۱۶۰ میلیون متر مکعب نیز در سامانه شرق وجود دارد.

رضوی تصریح کرد: در استان تهران ناگزیریم که این میزان تخصیص را با اجرای طرح های انتقال آب استفاده کنیم تا فشار بر منابع آب زیرزمینی کاهش یابد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط خط لوله فعلی انتقال آب از سد طالقان به البرز و تهران و همچنین محدودیت انتقال منابع آب لازم است هرچه سریع تر طرح جایگزینی این خط به مرحله اجرایی برسد.

  • نوشته شده
  • در شنبه 23 آذر 1398
  • ساعت 11
  • توسط شرکت آب منطقه ای تهران
  • تعداد بازدید 16