يکشنبه 6 بهمن 1398
En Fa
تاریخ : چهارشنبه 20 آذر 1398
کد 95687

پیشرفت تونل فاضلاب‌روی غرب تهران به ۷۰ درصد رسید

سرپرست امور نظارت بر اجرای خطوط انتقال و تونل شرکت فاضلاب تهران با بیان این‌که ۷۲۵۰ متر از تونل فاضلا‌ب‌رو غربی اجرا شده است، گفت: حدود ۳۱۰۰ متر برای اتمام این تونل باقی‌مانده تا این پروژه به بهره‌برداری برسد.

داوود سعادت لطفی خاطر نشان کرد: اجرا پروژه تونل فاضلا‌ب‌روی غربی تهران دومین تونل فاضلاب‌رو کشور به‌روش مکانیزه (TBM) و سگمنت‌گذاری با پوشش ضد خوردگی (HPPE) از سال ۹۴ در دستور کار شرکت فاضلاب تهران قرار گرفت.

به گفته لطفی این پروژه از محل تأمین اعتبار IDB (بانک توسعه اسلامی) در مسیر بزرگراه آیت‌الله سعیدی، سی متری جی، ۴۵ متری زرند و خیابان بهار، بلوار معلم، بزرگراه آزادگان تا تصفیه‌خانه فاضلاب فیروز‌بهرام به صورتEPC  طراحی شده و در حال اجراست.

او به یکی از موانع مهم پروژه اشاره کرد و گفت: عبور از تونل راه‌آهن تهران- تبریز در این پروژه از جمله موانعی بود که خوش‌بختانه با تلاش و پیگیری شبانه‌روزی و انجام هماهنگی‌ با ارگان‌های ذی‌ربط گذر از راه‌آهن انجام شد.

تونل فاضلاب‌رو غرب با طول تقریبی ۱۲ کیلومتر، قطر سه متر و با دبی حداکثر ۱۷,۲ متر مکعب در ثانیه برای جمع‌آوری فاضلاب مناطق مرکزی و غرب تهران طراحی شده است که جمعیتی در حدود سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر را زیر پوشش قرار خواهد داد.

 

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 20 آذر 1398
  • ساعت 09
  • توسط اداره کل آبفا استان
  • تعداد بازدید 9